Tarım Fuarı Başlıyor

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı yarın Mişmiş Park’daki fuar alanında saat 13.00’de gerçekleştirilecek.

Tarım Fuarı Başlıyor Malatya Kültür-Sanat

11-14 Nisan 2013 tarihleri arasında misafirlerini ağırlayacak olan fuarda, tarımla ilgili panel ve konferansların yanı sıra çeşitli yarışmalar düzenlenecek.

Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından bu yıl 7.’si düzenlenecek olan Tarım Fuarı ile ilgili açıklama yapan Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı, tarım ve teknolojinin buluşacağı fuarın çiftçiler, üreticiler ve yetiştiriciler için çok önemli olduğunu, tarım ve hayvancılıkla uğraşanların fuardan azami istifade etmelerini önerdi. Nalçacı, fuarın aynı zamanda Malatya’nın tanıtımı açısından da çok önemli olduğunu kaydederek, “6. Tarım Fuarı’nın sona ermesinin ardından 7. Tarım Fuarı için hazırlıklarımıza başlamıştık.

Hummalı bir çalışma neticesinde hazırlıklarımızı tamamladık. Tarım bir ülkenin gelişebilmesi için vazgeçilmez bir unsurdur. Bizler bunun farkındayız. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Malatya ve halkımızın için faydalı olan fuarları yapmaya karar verdik. Bunların en başında da tarım fuarımız geliyor. Malatya bir tarım kentidir. Bu potansiyeli hayata geçirmek ve bölgeye yeniden bir hareketlilik getirmek için kollarımızı sıvadık. Şu an Malatya Tarım Fuarı bölgenin en büyük fuarlarından biri haline geldi.

Bunu yaparken de ortak akılla hareket ettik. Sivil toplum kuruluşları, medya, dernekler, daire müdürlükleri, ilgili kurum ve kuruluşlar, özellikle de muhtarlarımızın bizzat bu işin içinde olmasını istediğimiz için üst üste istişare toplantıları gerçekleştirdik. Bunun neticesinde, herkes tarım fuarını sahiplenerek görev aldı. Birlik ve beraberlik için bu fuarımızı gerçekleştireceğiz. Ben emeği geçen herkese teşekkür ederek, tüm halkımızı fuarımıza bekliyorum” dedi.

Bu arada, 7. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı’nın bu yılki konuk ülkesi Brezilya olacak. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 585
Bu Ay : 1320
Toplam : 1320

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom