AKP Heyeti Hekimhan'da

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Malatya Milletvekili ve TBMM Gurup Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Şahin, yapımına başlanan Hekimhan Devlet hastanesinde incelemelerde bulundu.

AKP Heyeti Hekimhan'da Malatya İlçe

Beraberinde AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkci, İl Başkan Yardımcısı Mahmut Üner Özer, İl Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Boyraz, Naci Özer, Şükrü Özdemir, Hekimhan İlçe Başkanı İhsan Sarıtaş, İl Genel Meclis Üyesi Nebi Yiğit ve partililerle birlikte hastane alanında incelemelerde bulunan Milletvekili Mustafa Şahin, 7 bin metrekareden fazla açık alanı ve 5 bin metrekare kapalı alanı olan Hekimhan Devlet Hastanesi'nin Ağustos 2014'te tamamlanacağını ve hastanenin 30 yataklı olacağını söyledi.

AK Parti iktidarları döneminde sağlığa ayrılan bütçenin 3 milyardan 36 milyara çıkarıldığını hatırlatan Milletvekili Şahin, bunun AK Parti iktidarlarının sağlığa verdiği değerin göstergesini olduğunu ifade etti.

Şahin Hekimhan için çok ciddi çalışmalar yaptıklarını ifade ederek şunları kaydetti:

“Buradaki asıl amacımız insanlarımızın şehre gelmeden kendi bölgelerinde hizmet alabilmeleridir. Hekimhan'a kazandırılacak olan 30 yataklı bir hastane de diğer bütün donanımlarıyla beraber insanlarımıza hizmet verecektir.

Bu bölgede her ne kadar değişik propagandalar yapılmış olsa bile biz Hekimhan için çok ciddi çalışmalar yaptık. Ayrıca Hekimhan'ımızın su sorununu çözüyoruz. Yama dağından,40 kilometreden buraya kadar su getirmek için projelerimizi gerçekleştiriyoruz.Önümüzdeki süreç içerisinde Hekimhan'ımızın hiç bir yerinde inşallah içme suyu problemi kalmayacak. “

Yerel seçimler öncesi AK Parti iktidarlarının yapmış olduğu hizmetleri sahiplenmeye çalışan acziyet içerisindeki yöneticilerin olabileceğini belirten Şahin "Vatandaşımız bunu zaten görüyor, biliyor. Bizim bugüne kadar sağlıkta, ulaşımda, eğitimdeki kazanımlarımızı insanlarımız artık net bir şekilde görmektedirler. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza başta Başbakanımıza,milletvekillerimize,teşkilatımıza,il genel meclis üyelerimize böyle bir hizmeti kazandırdıkları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkci ise “Hekimhan bizim için önemli, Malatya'nın gelişime açık olan ilçelerinden birisi. Hekimhan için önemli olduğuna inandığımız Milletvekillerimizin katkılarıyla Hekimhan'ın içme suyu problemi önümüzdeki yıllarda tamamıyla bitecek “ ifadelerini kullandı.
AK Parti Hekimhan İlçe Başkanı İhsan Sarıtaş ise hastane yapımına başlanması sebebiyle emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 90
Bu Ay : 713
Toplam : 713

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom