Kültür Elçileri Sertifikalarını Aldı

Malatya’da ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen Kültür Elçileri Projesi kapsamındaki eğitimlerini tamamlayan 27 öğrenci sertifikalarını aldılar.

Kültür Elçileri Sertifikalarını Aldı Malatya Kültür-Sanat

Malatya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile Malatya Kültür ve Yaşam Derneği’nin ortaklaşa olarak yürüttüğü Kültür Rehberleri Yetiştirme Eğitim Programı tamamlandı.

Törende konuşan Kültür ve Turizm İl Müdürü Derviş Özbay, "Bu eğitimin uygulanmasındaki amaçlardan biri Malatya’da yaşayıp da Malatya hakkında yeteri kadar bilgi alma şansına yakalayamayan, belki bir çok yerini henüz gezmemiş çocuklarımıza yaşadıkları çevreyi geçmişiyle tanıtmaktı. Malum çocuklarımızın yoğun bir okul ve sınav programı var. İyi bir eğitim alıp kendilerine güzel gelecek hazırlamak istiyorlar. Dolayısıyla yaşadıkları şehri tanıyacak bir eğitim alamayabilirler, gezdikleri yerleri gezemeyebilirlerdi. Tüm bunları göz önüne alarak programı uygulamaya çalıştık” dedi.

daha sonra katılımcılar, eğitimlerini tamamlayan çocuklara Kültür Elçisi Sertifikalarını verdiler.
Törene Kültür ve Turizm İl Müdürü Derviş Özbay, Malatya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Saim Dursun, Gazeteciler Cemiyeti 2. Başkanı Kemal Deniz, Malatya Kültür ve Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Karaaslan ve kalabalık bir topluluk katıldı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 261
Bu Ay : 779
Toplam : 779

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom