Damızlık Koyun Keçi birliğine Ziyaret

AK Parti İl Teşkilatı Damızlık Koyun Keçi Üreticiler Birliği’ni ziyaret etti.

Damızlık Koyun Keçi birliğine Ziyaret Malatya Siyaset

AK Parti İl Başkanı Av. Bülent Tüfenkci, İl Başkan Yardımcısı Eyüp Sağlam, Mahmut Üner Özer, İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Zeren, Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Ayhan Baran ile beraber Damızlık Koyun Keçi Üreticiler Birliği’ni ziyaret etti.

AK Parti İl Başkanı Tüfenkci, konuşmasında terör sorunun bitmesi ile Doğu ve Güneydoğu’da hayvancılığın da gelişeceğini belirterek şunları söyledi:

“AK Parti iktidarı ile birlikte özellikle üreticilerin birlik oluşturup, birlikte hareket etmenin ve bu birliğin getirmiş olduğu enerjiyi ve sinerjiyi her zaman desteklemiştir. Malatya’da da başkanımız bu birliğin hakkını vererek çalışmalarını yürütüyor. Bizler de bu çalışmalardan mutlu olmakla beraber her zaman Birliğimize destek oluyoruz" dedi.

Bu güne kadar hiçbir iktidarın vermediği kadar tarım ve hayvancılığa destek verdiklerini ve 2013 yılında da desteklerin devam edeceğini kaydeden Tüfenkçi, "Başbakanımız onurlu ve dik duruşu ile siyasetin bir çözüm yeri olduğunu ve siyasetin insanların mutluluğu tesis etmede önemli bir mecra olduğuna inanan bir partinin mensupları olarak, çözüm süreci içerisinde inşallah bir akamete uğramadan kalıcı barışı sağladığımız takdirde Doğu ve Güneydoğu Bölgesi’nin hayvancılıkta çok önemli bir sıçrama yaşayacağı da bir gerçektir. Biz Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizde o verimli toprakları terör meselesi sebebiyle istediğimiz gibi kullanamıyoruz. Biz bu süreci inşallah başarıyla sonuçlandırırsak bundan bölge halkı çok verimli bir şekilde faydalanacaktır" dedi.

Bundan dolayı bu sürece herkesin katkı sunması gerektiğini kaydeden Tüfenkçi, "Bildiğiniz gibi bazı siyasi partiler bu kanın durmaması için gayret sarf ediyorlar, mitingler dahi düzenliyorlar. Adeta kandan medet umuyorlar.

İlelebet bu kanın bu gözyaşının devam etmesi mümkün değil. Bu güne kadar 30 bine yakın terörist öldürdük ama hala devam ediyor. Dağdaki insanların indirilmesi için bir formülün bulunması lazımdı. Başbakanımız bu noktada dirayetli bir şekilde siyasi geleceğini de riske atarak, insanlarımızın mutluluğu için, anaların göz yaşının dinmesi için elinden geleni yapıyor’’ şeklinde konuştu.

Damızlık Koyun Keçi Üreticiler Birliği Başkanı İhsan Akın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek birlik olarak yaptıkları çalışmaları anlattı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 814
Bu Ay : 7611
Toplam : 7611

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom