Trafikte Gençlik Hareketi

Malatya Merkez Fatih Lisesi, Trafikte Gençlik Hareketi Projesi yarışmasında Türkiye 2’ncisi oldu.

Trafikte Gençlik Hareketi Malatya Haber

Milli Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile, TUVTURK ve Goodyer firmalarıyla ortaklaşa yürütülen proje yarışmasıyla ilgili Fatih Lisesi çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, “Fatih Lisemiz katıldığı yarışmada Fatih Trafik Hareketi sloganıyla Malatya da gerçekleştirdikleri etkinlikler ve çalışmalarıyla, Ankara da yapılan değerlendirme sonunda Türkiye 2’ncisi oldular.

Başta öğrencileri ve onları hazırlayan proje koordinatörü Ertan Dağaşan öğretmenimize okul aile birliği başkan ve üyelerine ve okul idaresine personeline teşekkür ediyorum. Trafikte alınması gereken tedbirleri ve yaşanabilecek tehlikeli hayati konular da bilgilendirme çalışmaları yaptılar. Gösteriler düzenlediler, İl Trafik Müdürlüğü ile Belediye Trafik Komisyonuyla birlikte etkinlikler yaptılar” dedi.

Proje sorumlusu Ertan Dağaşan ise, “Öğrencilerimizle başarılı bir iş çıkarmanın gururunu yaşıyoruz. İlimizde çeşitli tarihlerde etkinlikler ve programlar düzenledik. Hem ilimizi hem de okulumuzu güzel ve büyük bir katılımla gerçekleştirilen proje finalinde temsil ederek Türkiye 2. si olduk mutluyuz. 10 ilde 50 okulda yürütülen Trafikte Gençlik Hareketi Fatih Lisesi Trafik Güvenliği ve ilk Yardım Kulübü öğrencilerinin başarısıdır onları yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı. 

Okul Müdür Baş Yardımcısı Seydi Battal Kılıç da, “Gençlerimiz halkımıza örnek bir proje hazırladılar. Ankara da yapılan finallerde 2’nci olarak bizi gururlandırdılar. Hepsini tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Tören sonunda başarı belgesi ve kupalarıyla katılımcılar ve öğrenciler hatıra fotoğrafı çekildiler. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 14
Bu Ay : 1867
Toplam : 1867

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom