Malatya'nın Köklerini Buldular

Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri öğretmen, şoför, fırıncı, postacı, ev hanımını gibi, Malatya’nın gerçek kahramanlarını buldular.

Malatya'nın Köklerini Buldular Malatya Kültür-Sanat

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği bünyesinde çalışmalarını sürdüren ve Türkiye’nin En İyi Gençlik Meclisi ünvanına sahip olan Gençlik Meclisi çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri öğretmen, şoför, fırıncı, postacı, ev hanımını Malatya’nın gerçek kahramanları olarak nitelendirerek onların helal kazanç anlayışlarını, iş ahlakına uygun yaşamlarını, hoşgörülerini ve sabırlarını, geçmişe olan bağlılıklarını anlatan “Kökler” adlı dergi çıkardı.

Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Akyıldız, kökler dergisi ile gelişen teknolojinin gizlediği ve bitirmeye çalıştığı meslekleri ve değerleri gün yüzüne çıkarmayı hedeflendiklerini söyledi. Hayatın her alanında görülmeyen kahramanların olduğunu dile getiren ve her gün tv kanallarında görülen iş adamlarının, popçuların, mankenlerin gençler için gerçek kahramanlar olmadığını söyleyen Akyıldız, “Yaşama bakış açıları ile nadide olan insanlardan bir demet sunmaya çalıştık” dedi.

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak geçmişe vefa düşüncesi ile bu özel insanları tekrar gündeme almak amacıyla bu çalışmayı yaptıklarını söyleyen Akyıldız, “ Bizlere destek olan Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a ve Konsey Sekreteryasına çok teşekkür ediyoruz “dedi.
Bu kapsamda Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Akyıldız ve Gençlik Meclisi üyeleri Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Birlik Başkanı Ali Evren’i ziyaret ederek dergilerini takdim ettiler. Evren, yapılan ziyaretten ve hazırlanan dergiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Gençlik Meclisi üyelerini tebrik etti.

Dergide daha önce çalışmış olduğu isimleri gören ve şaşkınlığını gizleyemeyen Evren, “Bu dergide öyle önemli şahsiyetlere yer vermişsiniz ki, bu adamlar darphanede bile zor bulunan para misalidir. Burada çalışkan, dürüst, sanatkârlara yer vermişsiniz. Buna çok memnun oldum” dedi.

Bu örnek çalışmaların Malatya da daha fazla yayınlanması gerektiğini söyleyen Evren, gençlerin bu konulardaki hassasiyetlerini gördükçe geleceğe daha umutlu baktığını dile getirdi.

Gençler daha sonra Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskini de ziyaret etti. Keskin, hazırlanan dergide emeği geçen herkesi tebrik ederek, “Dergide esas geldiğimiz yere temas edilmiş, değerlerimiz ele alınmış. Eğer bizler özümüze dönersek daha mutlu ve huzurlu bir yaşamımız olur” dedi.

Genel Sekreterlikten yapılan açıklamaya göre “Kökler” dergisinin Kent Konseyi Genel Sekreterliğinden ücretsiz bir şekilde temin edebileceği belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 506
Bu Ay : 1241
Toplam : 1241

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom