Girişimcilik ve kariyer Günleri Semineri

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finanse edilen “Girişimcilik ve Kariyer Günleri” isimli seminerler dizisinin Malatya toplantısı başladı.

Girişimcilik ve kariyer Günleri Semineri Malatya Haber

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ve Proje Grup’un teknik desteği ile İŞKUR tarafından yürütülen “Genç İstihdamının Desteklenmesi Operasyonu” kapsamında gerçekleştirilen toplantı Kongre ve Kültür Merkezi Salonu’nda başladı. Toplantının açış konuşmasını İŞKUR İl Müdürü Vahap Toman, “Genç İstihdamının Desteklenmesi Operasyonu” kapsamında pek çok çalışma planlandı. Bu çalışmalardan birini de, Malatya, Gaziantep, Diyarbakır, Elazığ, Kayseri, Trabzon, Sivas, Kahramanmaraş, Samsun, Batman, Kars, Erzurum, Şanlıurfa, Kastamonu ve Van’da, olmak üzere toplam 15 ilde Nisan-Haziran ayları arasında gençlere yönelik olarak gerçekleştirilecek “Girişimcilik ve Kariyer Günleri” başlıklı etkinlik oluşturuyor" dedi.

Kariyer Günleri’nin temel amacının gençleri o bölgenin önde gelen sektör yetkileri ile bir araya getirerek, eğitimlerini tamamlayan gençleri, aldıkları teorik bilgileri iş hayatında nasıl pratiğe dönüştürebilecekleri, meslek ve firma tercihlerini nasıl yapabilecekleri ve ne gibi niteliklere sahip olmaları gerektiği konusunda motive ederek yönlendirmek olduğunu söyleyen Toman, "Girişimcilik Günleri’nin amacı ise kendi işini kurmak isteyen gençleri, girişimci nasıl olmalı ve işlerini kurarken ne gibi aşamalar kaydetmeleri gerektiği konusunda bilgilendirmek, onları destekleyici bir şekilde yönlendirmektir” dedi.

Daha sonra İş ve Meslek Danışmanı Selva Bektaş tarafından katılımcılara özgeçmiş hazırlama ve iş hayatında pratik ipuçları hakkında sunum yapıldı.

İş adamı Muzaffer Erşan' da katılımcılara iş hayatındaki tecrübelerii anlattı. İkinci oturumda CMC’ den Şafak Demircioğlu çağrı merkezi şirketinin gelişimi ve kariyer fırsatları hakkında dinleyicilere bilgi verdi. GAP Tekstilden yönetici Selahaddin Sami Üzmez de tekstilin Malatya’ daki gelişimi konusunda dinleyicileri bilgilendirdi.

3 Nisan tarihinde ise Mimsan’ dan Ahmet İlhan KOSGEB Müdürü Murat Seki, Şitoğlu Gıda’ dan Mücahit Balin ile İŞKUR’ dan konuşmacılar girişimcilik hakkında katılımcılara bilgi verecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 740
Bu Ay : 2269
Toplam : 2269

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom