2 Nisan Otizm Farkındalık Günü

2 Nisan Dünya Otizm ve Farkındalık Günü Malatya’nın Yeşilyurt İlçesine bağlı Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi (OÇEM) tarafından düzenlenen etkinlikle kutlandı.

2 Nisan Otizm Farkındalık Günü Malatya Kültür-Sanat

Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte konuşan OÇEM Müdürü Aziz Mavuş, “Okulumuz Otistik Engelli çocuklara hizmet vermektedir. Bu çocukların eğitimi özel olasının yanında hassasiyet gerektirmektedir. Eğer gerekli şart ve imkanlar sağlanırsa eğitmenler veliler gereken sabrı cesareti ve hevesi gösterirlerse ve sevgilerini de işin içine katarlarsa bu çocukların başaramayacakları bir şeyin olmadığını göreceklerdir. Yeter ki uygun eğitim ortamı ve şartlar yerine getirilsin öğrenmek için engel yoktur" dedi.

2010 yılından beri elbirliğiyle mevcut imkanlarla birçok şeyi başardıklarını ifade edenMavuş, "Umarım çocuklarımız da buradaki eğitim ve öğrenimleri ile daha iyi bir yaşam sağlarlar. Ayrıca okulumuzun hazırladığı yılda bir kez 2 Nisanda yayımlanan “Issız Adam” dergisi, okul ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler içeriyor okumanızı tavsiye ederim, katılımlarınızdan dolay hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Etkinlik öğrencilerin sundukları dans ,müzik ve folklor gösterileriyle devam etti. İzleyenlerin zaman zaman hayretler içinde bazen de hüzünlenerek izledikleri gösteriler beğeniyle alkışlandı. Gösteri sonunda Türk Bayrağı figürünü canlandıran öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik eden Vali Yardımcısı Dr. Abdullah Abid Öztoprak ve protokol üyeleri salonun dışındaki sergiyi gezdiler.

Turgut Özal İş okulu Öğrencilerinin el hünerleri ve becerilerine ait sergiyi gezen heyet daha sonra Güzel Sanatlar ve Spor Lisesine geçtiler ve Okul Müdürü Ali Dağ’ dan okul hakkında bilgiler aldılar.

Etkinliğe Vali Yardımcısı Dr. Abdullah Abid Öztoprak, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Turgut Türkyılmaz, İl Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Oktay Taş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Sedat Yetiş, Numan Örnek, Nurettin Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Yıldırım, İnönü Üniversitesi Engelliler Egzersiz Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Ebubekir Aksoy, veliler öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 715
Bu Ay : 5081
Toplam : 5081

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom