Kadına Şiddete Kırmızı Kart

Kadın Dostu Kentler Projesinde pilot il olan Malatya’da, projeye en ilginç destek “91. Dakika” isimli spor programından geldi.

Kadına Şiddete Kırmızı Kart Malatya Yaşam-Sağlık

Malatya’da yerel bir televizyonda yayın yapan “91. Dakika” isimli spor programında, sunucu Fatih Avcı ile spor yorumcuları Mehmet Saydam ve Levent Köksal, program esnasında kadına şiddeti kınayarak, kadına şiddete karşı kırmızı kart gösterdi.

Spor Toto 2. Lig’deki takımların ve maçların değerlendirildiği programın bir bölümünde program sunucusu Fatih Avcı, program yorumcularından eski futbol hakemi Mehmet Saydam ve profesyonel eski futbolcu Levent Köksal, ellerindeki kırmızı kartı havaya kaldırarak ekrana gösterdi. Bir dakika boyunca ellerindeki kırmızı kartla bekleyen program ekibi, “Kadına Şiddete Kırmızı Kart” diyerek, kadına yönelik her türlü şiddetin karşısında oldukları mesajını verdi.

Kadın Dostu Kentler Projesinde pilot ile olan Malatya’da bu tür sosyal projelerin her türlüsüne destek olacaklarını belirten program sunucusu Fatih Avcı, “Biz bu program ekibi olarak, şiddetin her türlüsüne karşıyız. Şiddet acizliğin ve cahilliğin ürünüdür. Hem yeşil sahada, hem günlük hayatta ve toplumun her alanında şiddete kırmızı kart gösteriyoruz. Kadına şiddet hiçbir bey efendiye yakışmaz. Kadına şiddete futbolun diliyle “Kırmızı Kart” diyoruz” şeklinde konuştu.

Spor toto 2. Lig Beyaz grupta geçtiğimiz Pazar günü oynanan Yeni Malatyaspor - Gaziosmanpaşa maçına futbolcular sahaya, "Kadına Şiddete Kırmızı Kart" pankartıyla çıkmışlardı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 370
Bu Ay : 4168
Toplam : 4168

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom