Mikro Kredi Toplantısı

Malatya’da kadınlara yönelik uygulanan mikro kredi toplantısında projenin aşamaları hakkında bilgi aktarıldı ve istişarelerde bulunuldu.

Mikro Kredi Toplantısı Malatya Haber

İl Özel İdaresi Salonu’nda düzenlenen mikro kredi toplantısında, Mikro Kredi Servisi'nin Malatya’da yaptığı faaliyetler anlatıldı. Aynı zamanda ev kadınlarının aile bütçesine katkı sağlamaları amacıyla çeşitli faaliyetler yanında kozmetik ürünlerin tanıtımı ve pazarlanması ile ilgili bilgiler verdi.
Toplantıda konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Muhammed Yunus’un tüm dünyada başlattığı mikro kedi uygulaması, Türkiye’ye Aziz Akgül sayesinde geldi ve 10 yıldır bu alanda çalışma yapılıyor. Tohumlar serpildi ve filiz verdi, ağaç haline geldi ve meyve veriyor” dedi.

Kadınların evde otururken üretime ve ekonomiye katkıda bulunduklarına dikkat çeken Çalık, “Çalışmayan ev hanımı cümlesine karşı çıkıyorum. Kazanan kadın yaşam standardını daha yükseltmeye katkıda bulunuyor. Evimizin ekonomisine ve üretime katkıda bulunmak önemlidir” dedi.
AK Parti iktidarlarının iş gücüne birçok teşvikler getirdiğini söyleyen Çalık, “100 bin TL özel idare ve 100 bin lira belediyemiz katkıda bulunarak bu projeyi başlattık. İş adamlarımız da destek vermeli dedik ve iş adamlarımızı da bu projenin içine kattık” şeklinde konuştu.

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) Başkanı ve Diyarbakır eski Milletvekili Aziz Akgül de konuşmasında, “Evlatlarımızın çok daha iyi şartlarda eğitilmesini herkes ister. Mikro kredi ile ailenize katkıda bunuyorsunuz. Mikro kredide çalışanların en az 2 bin TL. geliri olacak. Gelirin sürdürülebilir olması lazım” diyerek, mikro kredi uygulamasının 68 il ve 98 şubede yapıldığını vurguladı.
Toplantıda Aksoğan Ailesine, mikro krediyi yaptığı yardım ve hizmetlerden dolayı plaket verildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 26
Bu Ay : 1608
Toplam : 1608

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom