Mehmet Akif Ersoy'un Torunun'dan Ziyaret

Çeşitli programlara katılmak üzere Malatya’ya gelen, İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy’un torunu Selma Argon, beraberinde bir heyetle birlikte Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret etti.

Mehmet Akif Ersoy'un Torunun'dan Ziyaret Malatya Haber

Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un torunu Selma Argon, ziyarette yaptığı konuşmada, Malatya’ya ilk defa geldiğini ve çok değişik bulduğunu belirterek, “Ben dağlara hayran bir insanım, dağlara baka baka geldim, etraf çok güzel. Burada olmak çok güzel” dedi.

Bazı okullarda söyleşi programlarına katıldığını belirten Argon, gençlerle birlikte dedesi Mehmet Akif Ersoy’u andıklarını belirterek, Mehmet Akif Ersoy Derneği’nin güzel çalışmalar yaptığını söyledi.
Mehmet Akif Ersoy Düşünce Derneği Genel Başkanı Mehmet Akif Işık ise “Türkiye’de Mehmet Akif adını taşıyan 50’den fazla dernek var. Bu dernekler Mehmet Akif adına gerçekten güzel faaliyetlerde bulundular ama bir eksik vardı. Biz de Mehmet Akif Ersoy’un aile fertlerinin de içinde bulunduğu bir dernek oluşturmaya karar verdik ve kurucularımız arasında Selma Hanımefendi’nin de bulunduğu Mehmet Akif Ersoy Düşünce Derneği’ni kurduk” diye konuştu.

Mehmet Akif Ersoy Düşünce Derneği Genel Başkan Vekili, Yazar Fatih Bayhan da dernek çatısı altında yaptıkları çalışmalar ile ilgili bilgiler vererek, Malatya ile ilgili düşüncelerini söyledi
Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, “Gerçekten Mehmet Akif Ersoy’u gençlerimizin iyi tanıması, anlaması lazım. Onun ülkesi, vatanı, milleti için yapmış olduğu fedakarlıkları, gençlerimizin çok iyi bilmesi lazım” diye konuştu.

Mehmet Akif Ersoy Düşünce Derneği’nin çalışmalarının önemine işaret eden Başkan Çakır, şöyle konuştu:

“Dernek yöneticilerinin illerimizi ziyaret ederek, Mehmet Akif’i gençlerimize anlatmaları gerçekten takdire şayan. Özellikle milli şairimizin torunu olan Selma Hanımefendi’nin de böyle bir proje içerisinde destek vermesi çok anlamlı. Geleceğimiz adına, bizi biz yapan değerlerimizin, bu ülkeyi var eden, adeta o ruhu aşılayan o büyük zatların çok iyi tanınması gerekiyor. Onların hayatlarının örnek alınması gerekiyor. Bu kişiler her ne kadar ülkemizin temel taşları olmuşlarsa da aslında aynı zamanda geleceğe ışık tutan birer yıldızdırlar. Biz bu vesileyle İstiklal Şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy’u rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Sizleri bu güzel çalışmalarınızdan dolayı gönülden tebrik ediyorum.”

Başkan Çakır, ziyaret sırasında konuklara kayısı hediye etti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 746
Bu Ay : 2275
Toplam : 2275

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom