Hemşeri Dernekleri Toplantısı

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’nın Büyükşehir olması ile birlikte, sosyal ve ekonomik açıdan büyük kazanımlarının olacağına bildirdi.

Hemşeri Dernekleri Toplantısı Malatya Haber

Kent Konseyi tarafından Öğretmen Evi’nde düzenlenen Malatya’da hemşeri derneklerinin katıldığı istişare toplantısında, Malatya Belediyesi’nin yaptığı önemli hizmetleri slayt eşliğinde katılımcıların bilgisine sunan Başkan Çakır, Malatya’nın Büyükşehir olması ile birlikte, sosyal ve ekonomik açıdan büyük kazanımlarının olacağına söyledi.

Malatya’ya hizmet etme görevini devraldıklarından beri, birlikte yönetme ilkesini sürekli ön planda tuttuklarını belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, halkın hizmet önceliklerinin belirlenmesinde ve bu hizmetin ivedilikle yerine getirilmesinde sivil toplum ile yaptıkları istişarelerin kendilerine güç kattığını ifade etti.

Büyükşehir yasasının avantajlarından bahseden Çakır, “Bir şehrin büyümesine katkı sağlayacak olan bütün faktörlerin tek elden yürütülmesi çok büyük bir avantajı da birlikte getirecektir” dedi.
Daha sonra söz alan Doğanşehir ve Çevresi Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Dilaver Gül, Malatya’nın daha yaşanılabilir bir şehir olması için, trafik sorunu, tabela kirliliği sorunu, park sorunu gibi genel sorunların kent estetiğini bozduğunu belirterek, bu konuda yöneten ve yönetilen herkesin hassasiyet göstermesi gerektiğini vurguladı.

Cafanalılar Derneği Başkanı Veysel Fırat ise, hemşeri derneklerinin faaliyetlerini yürütebilecekleri ve bir arada olabilecekleri mekana ihtiyaç olduğuna işaret ederken, Rişvanlılar Derneği adına söz alan Dr. Ali Yalçın, “Bizler sizlerin hizmet anlayışını beğeniyoruz, destekliyoruz, bizler de elimizde geldiğince Malatya’ya hizmet etmeye çalışıyoruz. Hemşeri dernekleri ile böyle bir çalışma gerçekten anlamlı” dedi.

Daha sonra söz alan Çelikhanlılar Derneği Başkanı Abdurrahman Gündoğar, hükümetin Beydağı’nda uyguladığı kentsel dönüşüm projesinden dolayı yaşanan mağduriyetlerin giderilmesine yönelik çalışmalarını hızlandırılması gerektiğine vurgu yaparken, Öz Pütürgeliler Derneği Başkanı Necati Çelebi ise, Malatya Belediyesi’nin tarihi hizmetlere imza attığını, bu çalışmalarını hemşeri dernekleri olarak yürekten alkışladıklarını söyledi.

Malatya’nın Büyükşehir olması ile birlikte sınırlarının genişleyeceğini, belediyenin buralara daha iyi hizmet götürmesi açısından hemşeri derneklerinin önemli olduğunu belirten Doğanyol Derneği Başkanı Murat Cengiz, istişare niteliğindeki bu toplantıların sıklıkla yapılması gerektiğini belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 288
Bu Ay : 3732
Toplam : 3732

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom