Malatya'da Çeteye 18 Tutuklama

Malatya’da, suç örgütüne yönelik operasyon sonrasında 18 zanlının tutuklanmasını müteakiben, operasyonun ayrıntıları açıklandı.

Malatya'da Çeteye 18 Tutuklama Malatya Asayiş

  Malatya’da, suç örgütüne yönelik operasyon sonrasında 18 zanlının tutuklanmasını müteakiben, operasyonun ayrıntıları açıklandı. Şahıslarla birlikte, 4 ruhsatsız tabanca, 2 av tüfeği,1 namlu ağzı açılmış gaz tabancası, 1 bilye atar tabanca,1 kurusıkı tabanca, 7 tabanca şarjörü, 257 adet çeşitli çaplarda tabanca mermisi de ele geçirildi.

Malatya Emniyet Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Emniyet Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince; Haksız Ekonomik Çıkar Sağlamak Amacıyla Silahlı Suç Örgütü Kurmak ve Yönetmek, Örgüte Üye Olmak, Örgüte Üye Olmamakla Birlikte Örgüt Adına Suç işlemek, Örgüt İçerisindeki Hiyerarşik Yapıya Dahil Olmamakla Birlikte Örgüte Bileyerek ve İsteyerek Yardım Etmek, Kasten Silahla Yaralama, Oto ve İş Yeri Kurşunlama, Hürriyeti Tahdit, Tehdit, Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak, Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak, İhaleye Fesat Karıştırma, Rüşvet Verme, Nitelikli Dolandırıcılık, Edimin İfasına Fesat Karıştırma ve Nitelikli Hırsızlık suçlarına yönelik olarak yapılan çalışmalar neticesinde, Malatya ili merkez olmak üzere Adana, Antalya, Mersin, Muş, Elazığ, Konya ve İstanbul illerinde kamu kuramlarının yemek ve temizlik ihalelerine giren O.Y. ve babası R.Y. isimli şahısların liderliğindeki silahlı suç örgütüne yönelik olarak 11 ilde yapılan eş zamanlı operasyonda 51 şüpheli şahıs gözaltına alındı” denildi.

Emniyetin Açıklaması

Bu arada Emniyet Müdürlüğü operasyon ve adli sonucuna ilişkin şu açıklamayı yaptı:
"Emniyet Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince;
Haksız Ekonomik Çıkar Sağlamak Amacıyla Silahlı Suç Örgütü Kurmak ve Yönetmek, Örgüte Üye Olmak, Örgüte Üye Olmamakla Birlikte Örgüt Adına Suç işlemek, Örgüt İçerisindeki Hiyerarşik Yapıya Dahil Olmamakla Birlikte Örgüte Bileyerek ve İsteyerek Yardım Etmek, Kasten Silahla Yaralama, Oto ve İş Yeri Kurşunlama, Hürriyeti Tahdit, Tehdit, Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak, Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak, İhaleye Fesat Karıştırma, Rüşvet Verme, Nitelikli Dolandırıcılık, Edimin İfasına Fesat Karıştırma ve Nitelikli Hırsızlık suçlarına yönelik olarak yapılan çalışmalar neticesinde, Malatya ili merkez olmak üzere Adana, Antalya, Mersin, Muş, Elazığ, Konya ve İstanbul illerinde kamu kuramlarının yemek ve temizlik ihalelerine giren O.Y. ve babası R.Y. isimli şahısların liderliğindeki silahlı suç örgütüne yönelik olarak 26.03.2013 günü 11 ilde yapılan eş zamanlı operasyonda 51 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır.
Yakalanan şahıslardan 4 Adet ruhsatsız tabanca, 2 Adet Av Tüfeği,1 adet namlu ağzı açılmış gaz tabancası,1 adet bilye atar tabanca,1 adet kurusıkı tabanca, 7 adet tabanca şarjörü, 257 adet çeşitli çaplarda tabanca mermisi, Örgütün kontrolündeki firmalara ait çok sayıda ticari evrak, Örgüt arşivinin bulunduğu 1 adet bilgi işlem serveri, çok sayıda dijital materyale, temin kaynağı belli olmayan 11.840 adet ton balığı konservesine, 36.192 adet çoğunluğu et kavurma konservesi olmak üzere çeşitli gıda konservesine ve çok sayıda gıda maddesi ile şüpheli şahısların kullanımında bulanan taşınır, taşınmaz mal varlıklarına ve mali alacaklarına el konulmuştur.
30/03/2013 günü C.Savcılığına intikal ettirilen 51 şüpheliden, 12 şüpheli C.Savcılığı tarafından serbest bırakılmıştır. Mahkemeye sevk edilen 39 şüpheliden, 21 şüpheli şahsa, Denetimli Serbestlik verilmiştir. Diğer şüphelilerden ise Malatya ilinden (7) kişi, Mersin ilinden (3) kişi, Muş ilinden (2) kişi, Antalya ilinden (2) kişi, Elazığ ilinden (1) kişi, İstanbul ilinden (1) kişi, Afyonkarahisar ilinden (1) kişi ve Balıkesir ilinden (1) kişi olmak üzere toplamda (18) şahıs çıkarıldıkları Mahkemece tutuklanmıştır."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 569
Bu Ay : 7366
Toplam : 7366

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom