Kütüphane Haftası Doğanşehir'de Kutlandı

49. Kütüphaneler Haftası, Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Kütüphane Haftası Doğanşehir'de Kutlandı Malatya Haber

Doğanşehir Belediye Düğün Salonunda yapılan kutlamada İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Ahmet Alpdoğan okumanın ve kütüphanelerin önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Alpdoğan, “Milli Kültürümüzü, sosyal adet gelenek ve göreneklerimizi, yaşayışımızı bütün özellikleriyle tespit eden ve bunları gelecek kuşaklara aktarmaya yarayan en önemli iletişim araçlarının başında kitap gelir.

Kitaplar bir milletin fikir hayatının, edebiyat hayatının doruk noktasıdır. Milli kültürde bütünleşmenin temel unsurudur. Kitaplar okunmak için yazılır. Kütüphaneler de bu kitapları okutmak için kurulur. Kitap okumak insanın yalnız boş zamanlarını değerlendirmesi ile kalmaz, insanın ruhi yapısını geliştirir. Kültürünü bilgisini ve görgüsünü artırır” dedi.

Hafta dolayısıyla, öğrenciler şiir okudu. İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Ali Cengiz’in organizasyonuyla, Malatya Sahne Sanatları Merkezi oyuncuları Doğanşehir ve Polat’ta ilköğretim öğrencilerine yönelik “Haylaz Mustafa” oyununu sahneye koydu, ayrıca kukla gösterisi yaptı.
2013 yılında Doğanşehir’de en çok kitap okuyan Melisa Günaydın, Asiye Topal, Tuba Erbatan, Yiğit Çoban ve Yunus Emre Gün'e Doğanşehir Kaymakamı Mehmet Soğukpınar ile İlçe Kütüphane Müdürü Ahmet Alpdoğan çeşitli ödüller verdi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom