Tüketici Güveni Azaldı

Tüketici Eğilim Anketi sonuçlarından hesaplanan tüketici güven endeksi Mart ayında bir önceki aya göre yüzde 2.3 oranında azaldı; Şubat ayında 76.7 olan endeks Mart ayında 74.9 değerine düştü

Tüketici Güveni Azaldı Türkiye-Dünya

Şubat ayında 91.6 olan gelecek 12 aylık dönemde işsiz sayısı beklentisi endeksi bir önceki aya göre yüzde 6.2 oranında azalarak, Mart ayında 85.9 değerine düştü. Bu azalış, işsiz sayısında artış bekleyenlerin oranındaki yükselişten kaynaklandı.

Şubat ayında 99 olan genel ekonomik durum beklentisi endeksi bir önceki aya göre yüzde 1 oranında azalarak, Mart ayında 98 değerine düştü. Bu azalış gelecek 12 aylık dönemde genel ekonomik durumun daha iyi olacağı yönünde beklentisi olan tüketicilerin sayısının bir önceki döneme göre azaldığını gösterdi.

Gelecek 12 aylık dönemde tasarruf etme ihtimali endeksi bir önceki aya göre yüzde 1 oranında azaldı. Şubat ayında 25.1 olan endeks, Mart ayında 24.9 değerine düştü. Bu düşüş, tüketicilerin gelecek 12 aylık dönemde tasarruf etme ihtimallerinin bir önceki aya göre azaldığını gösterdi.

Hanenin gelecek 12 aylık döneme ilişkin maddi durum beklentisi endeksi bir önceki aya göre yüzde 0,1 oranında azaldı. Şubat ayında 90.9 olan endeks değeri Mart ayında 90.8 oldu. Bu düşüş, gelecek 12 aylık dönemde hanenin maddi durumunun daha iyi olacağını bekleyenlerin oranının azalmasından kaynaklandı.. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 833
Bu Ay : 2362
Toplam : 2362

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom