Basından Destek İstediler

Malatya Belediyesi tarafından 11 – 14 Nisan 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan 7. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı öncesinde basınla istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Basından Destek  İstediler Malatya Haber

 Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından 11 – 14 Nisan 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan 7. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı öncesinde basın istişare toplantısı gerçekleştirildi. Öğretmenevi’nde yapılan toplantıya, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı, Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman, Malatya Gazeteciler Cemiyeti 2. Başkanı Kemal Deniz, Radyocular Derneği Başkanı Sinan Cavlak, Doğu ve Güneydoğu Radyo, Televizyon ve Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Umut Bozkurtoğlu, ulusal ajans temsilcileri, Malatya’da yayın yapan radyo, gazete ve televizyon yöneticileri ve haber müdürleri katıldı.

STANTLARIN YÜZDE 90’I SATILDI

Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı, 7. Tarım Fuarı ile ilgili son durum hakkında bilgi verdi. Nalçacı “Fuar koordinatörlerimiz geçen yıl 6. Tarım Fuarı öncesinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da 27 ili ziyaret etmişlerdi. Bu yıl bu sayıyı artırdık. Bölgede 3 ili daha ilave ettik. Bölgede 30 ilin tamamı ziyaret edilerek tarım il müdürlükleri, ziraat oda başkanlıkları ve özellikle illerde bulunan büyük firmalar fuara davet edildi. Şu an itibariyle stant satışlarımızın yüzde 90’ı tamamlanmış durumda. İl içinde 60, il dışında 22 firma olmak üzere toplamda 82 katılımcı firma fuarımızda yer alacaklar. Bu arada yine ilçelerde yapmış olduğumuz çalışmalar var. Bütün ilçelerde kaymakamlıklar, belediye başkanlıkları, tarım ilçe müdürlükleri, ziraat oda başkanlıkları düzeyinde vatandaşlarımızın fuar alanına getirilmesi, nakledilmesi ve gezilmesi noktasında arkadaşlarımız çalışmalarına devam ediyorlar.” dedi.

TEMEL AMACIMIZ MALATYA’NIN TANITILMASI

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, fuarların yapılmasındaki temel amacın Malatya’yı tanıtmak olduğunu ifade ederek “Biliyorsunuz fuarlar şehirler için çok ama çok önemli. Malatya bu anlamda her geçen yıl çok daha başarılı fuarlara, organizasyonlara imza atıyor. 11-14 Nisan tarihleri arasında düzenleyeceğimiz Tarım Fuarı’mız var. Fuarımızdaki temel amacımız Malatya’nın tanıtılması, Malatya’da sektörel anlamda canlılığın meydana getirilmesi, dolayısıyla bir ekonomik hareketliliğin sağlanması. Yine Malatya’nın tanınırlılığı ve bilinirliği için sadece fuarlarla kalmıyoruz. Tanıtım Günleri başta olmak üzere birçok organizasyonlara, il dışı fuarlara da katılım sağlıyoruz. Önümüzdeki tarım fuarına geçtiğimiz yıldan daha fazla katılımcının olmasını bekliyoruz. Çevre illerden çok sayıda ziyaretçinin fuarımıza katıldığını görüyoruz. Bu bizim için önemli. Sadece Malatya’dan katılım değil, il dışından gelen katılımcı sayısının çok olması bizim için çok çok önemli. Geçen yıl buna şahit olduk. Bu hedefimize ulaştığımızı gösteriyor. Çünkü Malatya aynı zamanda “Büyükşehir” statüsüyle birlikte bölgede önemli bir konuma gelecek. Önemli bir cazibe merkezi, çekim merkezi haline dönüşecek. Bundan sonraki fuarları çok daha kapsamlı, ulusal ve uluslararası düzeye ulaştırmayı planlıyoruz. Tarım Fuarı’nın içerisinde tabiki birçok etkinliklerimiz de olacak. Teknolojiyi tarımla buluşturmak başta hedefimiz olmak üzere, arkadaşlarımızın koymuş oldukları sempozyumlar, paneller var. Yine bazı yarışmalar düzenlenecek. Bu da fuarımıza ayrı bir güzellik katacak.” dedi.

BASININ FUARIMIZA DESTEK VERMESİNİ ARZU EDİYORUM

Başkanı Çakır, 2013 yılında Malatya Belediyesi Kültür A.Ş.’nin yapacağı etkinliklere de değinerek, diğer organizasyonlar hakkında da bilgiler verdi. Başkan Çakır, “11-14 Nisan Tarım Fuarı’mızın hemen akabinde 30 Nisan ile 5 Mayıs tarihlerinde de Malatya Anadolu Kitap Fuarımız var. Yine Yapı Dekorasyon Fuarı’mızı 16-19 Mayıs tarihleri arasında yapacağız.24 – 26 Mayıs tarihleri arasında İstihdam Fuarı’nı yapacağız. Gerçekten beklenin üzerinde bir katılım oluyor. Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ile Uluslararası Kayısı Festivalimizi de 3-7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştireceğiz. Ben düzenlemiş olduğumuz fuarlara bütün Malatya halkının katılmasını özellikle istirham ediyorum. Basınımızın, düzenlemiş olduğumuz bu fuarlara duyuru anlamında önemli katkısının olacağına inanıyorum. Bu nedenle basınımızın da tüm fuar etkinliklerine özellikle destek vermesini arzu ediyorum.” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 223
Bu Ay : 7020
Toplam : 7020

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom