Çakır'dan Memur-Sen'e Ziyaret

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Eğitim-Bir-Sen Malatya Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Kerem Yıldırım’ı yeni sendika binasında ziyaret ederek, sendika yöneticileriyle stişare toplantısı yaptı.

Çakır'dan Memur-Sen'e Ziyaret Malatya Haber

Ziyarette konuşan Memur-Sen İl Temsilcisi Kerem Yıldırım, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek kamuda kılık kıyafet serbestliğiyle ilgili bir kampanya yürüttüklerini dile getirdi. Yıldırım, “18 Mart’tan itibaren başlayan sivil itaatsizlik eylemimiz inşallah kılık kıyafet yönetmeliği değişene kadar devam edecek.

Biliyorsunuz, 1982 darbe anayasasından mülhem bir yönetmelik var. Kamu çalışanının kılık kıyafetini tarif eden, onların ne giyeceğini karar vermesini engelleyen, aslında çöp sepetine atılması gereken bir yönetmelik. Şu an bütün Türkiye'de 700 bin Memur-Sen üyesi bu eyleme devam ediyor. İlgili birimlere, hükümetimize durum iletilmiştir. Bu sorunun çözüleceğine
inanıyoruz” diye konuştu.Yıldırım: Malatya’mızın sakini değil sahibi gibi davranılmasını istiyoruz

Kerem Yıldırım, Malatya Belediyesi’nin yaptığı çalışmalara da değinerek, “Malatya’nın kabuğunu değiştirdiğini gün be gün görüyoruz. Belki aynı anda birçok yerde çalışma yapılınca insanlar rahatsız oluyor ama her nimetin bir külfeti var. Biz bu nimetin sonunda çok güzel olacağını düşünüyoruz. Ayrıca arkadaşlarımızın hemşerilerimizin memleketimize, Malatya’mıza sahip çıkmasını, Malatya’mızın sakini değil, sahibi gibi davranmasını özellikle istiyoruz” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Temsilciliğinin yeni mekanının hayırlı olmasını dileyerek başladığı konuşmasında “Güzel hizmetlerinizin artarak bu mekanda devam etmesini yürekten temenni ediyorum” dedi. Malatya’nın hepimizin ortak evi olduğunu vurgulayan Başkan Çakır, “Sizlerin de ifade ettiği gibi mutlaka halkımızın şehre duyarlılığının daimi olması gerekiyor.

Sizlerin sendika olarak her konuda duyarlı olduğunuzu biliyoruz. Gerçekten sendikanız, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından bir tanesi. Malatya’da da öyle. İyi bir örgütlenme ağınız var. Mutlaka kendi sorunlarınız olduğu kadar ülkemizin farklı sorunlarına da duyarsız kalmadan, halkın iradesinin temsilcisi olarak görüşlerinizi zaman zaman ortaya koyuyorsunuz. Tabi bu şehrimiz için de çok önemli” diye konuştu.

Başkan Çakır: Ne kadar istişarelerde bulunursak, o kadar doğru iş yapmış oluruz Başkan Çakır, Malatya’da çok önemli çalışmalar, yatırımlar yaptıklarını anlatarak, şöyle konuştu: “Malatya’da yaşayan herkesin şehrine gelecek yatırımları, şehrin gelişmesi, kalkınması konularında mutlaka bir düşüncesinin, bir duyarlılığının olması gerekiyor.

Bizlerin de bu ziyaretlerimizin temelinde, sizlerle bir sohbet ortamında Malatya’yı konuşmak, istişarelerde bulunmak var. Bizim için bu çok çok önemli. Çünkü biz bu şehirde yaşayan bütün hemşerilerimize, herkese hizmet ediyoruz. Bu açıdan, ne kadar istişarelerde bulunursak, ne kadar hemşerilerimize, halkımıza kulak verirsek o kadar da doğru iş yapacağımız kanaatindeyim. 

Tabi şehirde çok sayıda inşaat sahamız var. Özellikle şehrin yenilenmesi, altyapısı, üstyapısıyla, düzenlemeleriyle birlikte yeni bir Malatya, modern bir şehir imajı oluşturmaya çalışıyoruz. Bu da tabi merkezde daha çok çalışmalar olduğu için zaman zaman hem trafik yoğunluğunun oluşması, sokakların trafiğe kapatılması olumsuz etkileyebilir ama gerçekten eğer şehrimizi geliştirmek, belli bir yere taşımak istiyorsak bunları mutlaka yapmamız lazım.

Bunu daha hızlı yapmaya gayret ediyoruz ama, mutlaka halkımızdan da anlayış bekliyoruz. Bu sene toparladık. Yaklaşık 3–4 yıldır bu çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Ama baktığımız zaman Malatya’da da şehir anlamında bir kimlik değişikliğini görüyoruz. Yapılaşma anlamında, modern, yaşanılabilir şehir anlamında çok güzel gelişmeler olduğuna hep birlikte şahit oluyoruz.”

Başkan Çakır, çalışmalar esnasında daha az rahatsızlık vererek daha hızlı hizmet üretmek için bütün ekiplerle birlikte daha yoğun çalışmaya gayret ettiklerini sözlerine ekledi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 597
Bu Ay : 5487
Toplam : 5487

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom