'Kendinizi Filistinlilerin Yerine Koyun'

Resmi temasları çerçevesinde İsrail’de bulunan ABD Başkanı Barack Obama, Kudüs’teki Kongre Merkezi’nde İsrailli üniversite öğrencilerine yaptığı konuşmada İsrail’in geçerli bir Filistin devletini tanıması gerektiğini söyledi.

'Kendinizi Filistinlilerin Yerine Koyun' Dünya

Filistin halkının kendi topraklarında özgür olmaya hakları olduğunu söyleyen Obama, “Kendinizi onların yerine koyun. Filistinli bir çocuğun kendi halkına ait bir devlet içerisinde büyüyememesi ve ailesinin hareketlerini her gün kontrol eden yabancı bir ordunun varlığıyla yaşaması adil değil” dedi.

“Onlarla konuştukça kızlarımdan farklı olmadıklarını gördüm. Sizin kızlarınızdan, oğullarınızdan da farklı değiller” diyen Obama, “İnanıyorum ki, İsrailli aileler de bu çocuklarla oturup konuşsa, bu çocukların başarılı olmalarını istediklerini söylerler. Onların da refah içinde yaşamalarını ve kendi çocuklarının sahip olduğu imkanları elde etmelerini isterler” ifadelerinde bulundu.

İsraillilerin yerleşim inşaatlarına devam etmesinin barış sürecine engel olduğunu vurgulayan Obama, İsrail’in bağımsız ve geçerli bir Filistin devletini tanıması gerektiğini söyleyerek Filistin devletinin kurulmasına verdiği desteği yineledi. “İki halk için iki ayrı devlet kurulmalı” diyen Obama, salonda büyük alkış aldı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 646
Bu Ay : 4203
Toplam : 4203

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom