Taneli'den Et İthalatı Açıklaması

Malatya ili Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Taneli, et ithalatına zemin hazırlayacak açıklamalardan kaçınılmasını istedi.

Taneli'den Et İthalatı Açıklaması Malatya Ekonomi

Başkan Taneli yaptığı açıklamada” 19 Mart 2013 tarihinde et ürünü fiyatlarının yükseleceğine dair Etbir isimli Derneğin Başkanı Mustafa Bılıkçı "Kırmızı ve beyaz et ürünlerinin sınırlandırılması ile birlikte daha önce karışım olarak satılan salam, sosis gibi kırmızı et ürünlerinde yüzde 10 ile 20 arasında bir fiyat artışı gözlemlenebileceği “ söylemiştir.

Etbir Kırmızı et sanayi, ticareti ve işletmeciliği yapan, eti işleyen, sucuk, salam, sosis imal eden veya toptan et ticareti yapan veya et restoranları işleten kişi ve kuruluşların bir araya geldiği bir dernektir. Merkezi İstanbul’da olup ülkemizin diğer illerinde alt kuruluşu veya şubesi bulunmamaktadır.

Ortada dönen hesap üreticimizin bu kadar zor durumda iken ithalata zemin hazırlamak, Bakanlığı kamuoyunda güç durumda bırakarak ithalatı açtırmak için yapıldığı aşikardır. Yetkililerden bu tür açıklamalara itibar etmemelerini Kırmızı Et üÜeticileri Birliği olarak istiyoruz”ifadelerini kullandı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 686
Bu Ay : 7483
Toplam : 7483

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom