TUBİTAK Destekleri Anlatıldı

Malatya’da, TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı’nın (TEYDEB) yürüttüğü destek programlarının tanıtıldığı bilgilendirme toplantısı yapıldı.

TUBİTAK Destekleri Anlatıldı Malatya Haber

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Salonu’nda düzenlenen toplantının açış konuşmasını yapan FKA Genel Sekreter Vekili Mesut Öztop, Türkiye’nin 2023 hedeflerini yakalayabilmesi için katma değeri yüksek ürünlere yönelinmesi gerektiğini ifade ederek, bu ürünlerle elde edilecek gelirlerle 2023 hedefine varılamayacağını vurguladı.

Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl illerinin bağlı bulunduğu FKA’nın bu illerde daha fazla proje üreterek, bölgede katma değeri fazla ürünlerin projelendirilmesi için çaba gösterilmesini, verilen desteklerin iyi takip edilip proje hazırlanarak desteklerden azami derecede yararlanılmasını istedi.

TÜBİTAK TEYDEB Baş Uzmanı Oğuz Özbay ise, endüstriyel araştırma ve teknoloji geliştirmek, yenilikleri desteklemek, özendirmek, izlemek ve üniversite-sanayi ilişkilerini geliştirmek TÜBİTAK’ın temel işlevleri arasında olduğunu dile getirerek TÜBİTAK’ın proje desteklerini dile getirdi.
TÜBİTAK olarak, teknoloji, araştırma ve geliştirme ile ar ge projelerine destek verdiklerini bildiren Özbay, “Bu işlevleri gerçekleştirmek için oluşturulan programlar ve planlanan faaliyetler Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülmektedir” dedi.

Katma değeri yüksek üretim konusunda da projelere destek verdiklerini söyleyen Oğuz Özbay, “Sanayi ürünlerine de destek veren kurumumuz, projelerinizi bekliyor” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 409
Bu Ay : 5603
Toplam : 5603

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom