Muhatap Bulamamaktan Yakındı

Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya’da meydana gelen kayısı çiçeklerindeki don olayını meclis gündemine taşıdı. Ağbaba “Don çok büyük bir afet, Malatya'nın bütün bölgelerini etkiledi” dedi.

Muhatap Bulamamaktan Yakındı Türkiye-Dünya

Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya’da meydana gelen kayısı çiçeklerindeki don olayını meclis gündemine taşıdı. Ağbaba “Don çok büyük bir afet, Malatya'nın bütün bölgelerini etkiledi” dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada “Ben söylemekten bıkmadım ama AKP milletvekilleri körleri sağırları oynuyor. Pazartesiyi salıya bağlayan gece Malatya'da don olayı oldu ve don vurdu kayısılarımızı. Kayısının dondan sonra en büyük düşmanı AKP. Niye mi? Malatya tarım ürünleriyle ünlü bir memleket.

Malatya'da meteoroloji binamız vardı. 2 katlı, müdürü olan, personeli olan bir meteoroloji bölge müdürlüğümüz vardı. Meteoroloji Bölge Müdürlüğünü AKP kapattı. Bina duruyor, personel duruyor, Bölge Müdürlüğü gitti. Meteorolojinin önemi işte burada. Bizim arkadaşlarımız, oradaki fakir yoksul köylüler meteorolojiden bilgi alıyorlar don olacak mı, olmayacak mı diye? Lastik yakıyorlar maalesef. Üreticiler lastik yakarak kayısının donmasını önlüyorlar. Tabii, bazı milletvekillerinin tuzu kuru. Onlar duymuyor” dedi.

Malatya’da dondan etkilenen bölgelerin fotoğraflarını kürsüde Milletvekillerine gösteren Ağbaba “Bakın, bu, Malatya'da bugün çekilmiş resimler değerli milletvekilleri. Orduzu'dan Dilek'e Yazıhan'a, Hekimhan'a, Darende'ye, Kuluncak'a, bütün Tohma boyundaki kayısılarımız yandı. Belki siz bunun ne anlama geldiğini bilmezsiniz. Kayısı ne demektir biliyor musunuz arkadaşlar? Kayısı öğrencinin ayakkabısı demek, kayısı evdeki ekmek demek, çiftçinin, insanların yaşamı demek. Ama siz, duymuyorsunuz. Zaten kayısının maliyeti 2-2,5 liraydı. 1,5-2 liraya satıldı. Şimdi de maalesef dondan yandı” ifadelerini kullandı.

Ağbaba “Kayısı Malatya için altın ama, maalesef, bu dönem sayenizde pula döndü. Ben milletvekili olduğumdan bu yana yüzlerce defa konuştum. Bana cevap veren de maalesef AKP'nin Malatya Milletvekili oldu. "Kayısı ucuz" diyorum, "Yalan" diyor. "Kayısı para etmiyor" diyorum, Malatya'nın milletvekili bana cevap veriyor” dedi.

Ağbaba Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’a seslenerek, “Sayın Bakan, ben Tarım Bakanından rica ettim, Maliye Bakanından rica ettim, bir kez de sizden rica ediyorum, kayısıyla ilgili desteklerinizi esirgemeyeceğinize inanıyor, hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 894
Bu Ay : 2462
Toplam : 2462

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom