Boks Başarısı Artıyor

Türkiye Boks Federasyonu’nun 2013 yılı faaliyet programı çerçevesinde Isparta’da düzenlediği Türkiye Yıldız, Genç ve Büyük Bayanlar Boks Şampiyonasına katılan Fatma Dinç, Genç Bayanlar 48 kilogramda Türkiye üçüncülüğünü elde ettiler.

Boks Başarısı Artıyor Malatya Spor

Türkiye Boks Federasyonu’nun 2013 yılı faaliyet programı çerçevesinde Isparta’da düzenlediği Türkiye Yıldız, Genç ve Büyük Bayanlar Boks Şampiyonasına katılan Fatma Dinç, Genç Bayanlar 48 kilogramda Türkiye üçüncülüğünü elde ederek, Malatya’ya döndü.

Isparta’da yapılan Bayanlar Türkiye Boks Şampiyonası’na 4 bayan sporcu ile katılan Turgut Özal Boks Kulübü’nde Fatma Dinç, ilk kez katıldığı şampiyonada Türkiye üçüncülüğünü elde etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Turgut Özal Boks Kulübü Başkanı ve Boks Antrenörü Aziz Bayduz, şampiyonaya 4 sporcuyla katıldıklarını kaydederek, genç bayanlarda Fatma Dinç’in ilk kez katıldığı şampiyonada Türkiye üçüncülüğünü kazandığını söyledi.

Boks sporuna bayanlar yoğun ilgisinin olduğuna dikkat çeken Bayduz, boksta bayanların çıtasını daha da yükseltmek için çalıştıklarını ifade etti.

Türkiye Yıldız, Genç ve Büyük Bayanlar Boks Şampiyonasında Genç Bayanlar 48 kilogramda Türkiye üçüncüsü olan Fatma Dinç ise, ilk kez gittiği şampiyonada üçüncülük elde ettiğini, gelecek seneki hedefinin şampiyonluk olduğunu söyledi.

Milli Takım Boks Antrenörü Kemal Kargı da, Fatma Dinç’i elde ettiği başarıdan dolayı kutlayarak, iyi bir hazırlık döneminin ardından gelen başarının kendilerini çok mutlu ettiğini belirtti.

Genç Bayanlar 48 kilogramda Türkiye üçüncülüğünü kazanan Fatma Dinç’e Turgut Özal Boks Kulübü tarafından eşofman hediye edildi.

Öte yandan Erzurum’da düzenlene Üniversiteler Arası Türkiye Boks Şampiyonasına Malatya İnönü Üniversitesini temsilen katılan Ahmet Bayduz, 56 kilogramda Türkiye ikincisi oldu.

Bayduz, bundan sonraki şampiyonalarda çok daha iyi çalışarak, Malatya’ya şampiyonluklar getirmek istediğini dile getirdi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 839
Bu Ay : 3323
Toplam : 3323

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom