Mikrobistan Çocuk Tiyatrosu

Malatya’dan Yazıhan’a gelen "Mikrobistan" isimli çocuk tiyatrosu Yazıhan SODES Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonu’nda minik izleyicilerle buluştu.

Mikrobistan Çocuk Tiyatrosu Malatya Kültür-Sanat

Okul Medya Firması Genel Müdürü Asım Keskin, Zambak Çocuk Tiyatrosunu, Yazıhan’daki çocuklarla buluşturdukları için çok mutlu olduklarını belirtti.

Yazıhan AR-GE Birimi Personeli Savaş Alperen Mutlu, oyunun okul öncesi, 1.2. ve 3. sınıflara yönelik olduğunu, Abdurrahman Serttaş Anaokulu’ndan 40 öğrenci, Abdurrahman Serttaş İlkokulu’ndan 50 öğrenci ve Yazıhan İlkokulu’ndan da 70 olmak üzere toplam 160 öğrencinin oyunu izlediğini ifade etti.

Hijyen ve sağlık konusunda çocuklara eğitici bilgiler aktaran oyunda, mikropların zararları, meyve ve sebzelerin yıkanmadan yenmesinin hastalıklara neden olabileceği, el ve vücut temizliğinin önemi, ağız ve diş sağlığı, süt içmenin önemi ile çevre temizliği gibi konular vurgulandı.

Hijyen ve temizliğin önemine eğlenceli bir şekilde dikkat çeken oyunu, minik öğrenciler ilgiyle izledi. Yazıhan İlkokulu 3.sınıf öğrencisi Semih Deniz, oyunu çok sevdiğini ve zevkle izlediğini belirtti.
Yazıhan İlkokulu Müdürü Mustafa Öz, özellikle kırsal kesimde bu tür gösterimlere oldukça ihtiyaç duyulduğunu söyledi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom