Malatya İçin Yeni Bir Sanayi Sitesi

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, “Türkiye artık önüne bir hedef seçmiş. Başbakanımız ne diyor? 2071. Biz de esnaf ve sanatkarlar olarak ufkumuzu açmak zorundayız” dedi.

Malatya İçin Yeni Bir Sanayi Sitesi Malatya Haber

MESOB Başkanı Şevket Keskin, TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ile birlikte Küçük Sanayi Sitesi’ndeki esnafları ziyaret ederek, sohbet etti. Ziyarette, Küçük Sanayi Sitesi’nin taşınması ve yeni bir sanayi sitesinin yapılması konusu gündeme getirilerek, esnaf ve sanatkarların bu konudaki öneri ve düşünceleri soruldu.

Ziyarette konuşan MESOB Başkanı Şevket Keskin, “Büyükşehir statüsünün başlaması ile birlikte yapabileceğimiz bir şey yoktur. O nedenle hepimiz birlikte, elimizi taşın altınamı koyacağız, boynumuzu mu taşın altına koyacağız, yeni bir sanayi sitesini kuracağız. Burası Malatya’nın ilk sanayi sitesi. Hem Belediye Başkanımızdan ve hemde TSO başkanımızdan en büyük desteği alarak yeni bir yer ve yeni bir arsa tahsis ettirerek, yapımı TOKİ tarafından olmak üzere Malatya’ya yeni bir sanayi sitesini kazandıracağız. Kararı esnaf ve sanatkarlarımızın kararı ile hareket edeceğiz. Herkes eşit şartlara sahip olacak” dedi.

Malatya’nın birçok sektörde bölgedeki illerin önünde olduğunu ancak, merdiven altları ve hanlarda kalınarak bugün Malatya’nın bazı sektörlerde geride kaldığını anlatan Keskin, “Burası benim, bana değmeyen yılan bin yaşasın mantığından vaz geçeceğiz. Türkiye artık önüne bir hedef seçmiş. Başbakanımız ne diyor? 207’. Biz esnaf ve sanatkarlar olarak ufkumuzu açmak zorundayız. Burada körlenirsiniz, ne teknolojide ilerlersiniz, nede yeniliklere ayak uydurabilirsiniz. Biz çağdaş esnaf ve sanatkar olacağız. Biz teknolojiye ayak uyduracağız, değişim ve dönüşümü başlatacağız. Teknolojiye uyarak, devletin ve KOSGEB’in desteklerinden faydalanarak, kendimizi geliştirmek zorundayız” şeklinde konuştu.

TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ise, dünya ile rekabet edebilmek için artık herkesin kendisini yenilemesi ve teknolojiyi kullanarak, en kaliteli hizmeti ve ürünü ortaya koyması gerektiğini söyleyerek, “Biz kurumlar olarak birlik ve beraberlik içinde hareket ediyoruz. Esnaf ve sanatkarlarımızın sorunları içinde her zaman üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. Artık küçük işyerlerinde imalat ve üretim yapmayı bırakıp, daha geniş ve yeni teknolojinin kullanıldığı işyerlerine geçmemiz gerekiyor. Bunun içinde TSO olarak her zaman yanınızdayız” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 624
Bu Ay : 3597
Toplam : 3597

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom