Türkiye'den Tunus'a Araç Desteği

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Tunus'a sağlanan rekor yardım, Tunus Başbakanı Ali Laarayedh ile Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın katıldığı törenle Tunus hükümetine teslim edildi.

Türkiye'den Tunus'a Araç Desteği Dünya

 Arap Bahari'nin ardından Tunus'ta kurulan yeni yönetime en büyük destek Türkiye'den geldi. Türkiye'nin Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) aracılığıyla yaptığı en büyük yardım olan araç ve ekipman desteği Tunus'un Başkenti Tunus'ta düzenlenen törenle teslim edildi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Tunus temasları sırasında, Tunus Başbakanı Ali Laarayedh tarafından kabul edildi. Bozdağ, kabul sırasında Tunus'ta yeni güvenoyu alan Ali Laarayedh'i tebrik ederken Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını da iletti.

TİKA ARACILIĞIYLA 13 BİN 367 ARAÇ VE EKİPMAN TUNUS'A TESLİM EDİLDİ

"Tunus Emniyet Teşkilatı'nın Modernizasyonu Projesi" kapsamında Türkiye, Tunus'a 30 4x4 pick-up,60 14 koltuklu midibüs, 5 30 koltuklu otobüs, 30 polis otosu, 100 polis motosikleti ile polislerin kullanımı için çok sayıda araç ve ekipman teslim edildi. TİKA aracılığıyla "Tunus Mahalli İdarelerinin Desteklenmesi Projesi" çerçevesinde, 32 çöp kamyonu, 30 yol süpürme aracı, 30 damperli kamyon, 50 kazıcı-yükleyici iş makinesi hibe edildi.

Tunus'ta yapılan teslim töreni sırasında Tunus Başbakanı Ali Laarayedh ile Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, tören alanındaki araçları inceledi. Tunus Başbakanı Ali Laarayedh ile Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, polis motosikleti, çöp kamyonu ve kepçenin direksiyonuna geçmesi renkli görüntüler oluşturdu. Bozdağ, Türkiye'nin, TİKA aracılığıyla Tunus'a yaptığı yardımın büyük önem taşıdığını belirtirken, Türkiye'nin Tunus'a yönelik desteğinin devam edeceğini açıkladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 611
Bu Ay : 8670
Toplam : 8670

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom