Yetimler Ve Kimsesizler Konferansı

İlahiyatçı-Yazar ve Eski Milletvekili Şevki Yılmaz, yüz yıldır Kuran’a hasret yetim bir ümmetin olduğunu savundu.

Yetimler Ve Kimsesizler Konferansı Malatya Haber

Malatya Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Malatya Belediye Konferans Salonu’nda düzenlenen “Yetimler ve Kimsesizler” konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Yılmaz, "Anası ölmüş yetim var. Babası ölmüş yetim var. Ana ve babası ölmüş yetimler de var. Bir de ana ve babası sağ olan yetimler var. Birde Allah’ın düzeninden uzaklaşmış, İslam’ın ilkeleri yerine şeytanın hile ve ilkelerini hakim kılmış Kuran’a yüz yıldır hasret yetim ümmet var. Kuran’ın yetimleri, namazın yetimleri. Bu ümmetin başı yok. Başını kopardılar. Ümmetin başı olsaydı, bugün bu konuşmaları yapmayacaktık"dedi.

Yılmaz,“Dicle kenarında bir kurt, bir koyunu yese, Allah adaleti gelir onu benden sorar” diyen Ömerler bu milletin başında olsaydı, bugün Afrika’da açlıktan ölen, kolundaki çocuğunu artık kaldıramadığı için yavrusunu çölde ölüme terk etmeye mecbur kalmış anneler ağlamayacaktı” dedi.
Konferansın düzenlenmesine katkıda bulunan AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz ise, yetimlerin dinimizde önemli bir yer bulduğunu ifade ederek, “Bu dünya fani. Bu dünyada ne kadar hayır yaparsak, bizimle gelecek odur. 100 evin de olsa 1 evde oturacaksın. Milyar dolarları da yönetsen bir şey değişmeyecek. Makam, mevkiin olsa da mutlak hepsi sona erecek. Elimizde kalacak olan yapacağımız hayırlardır” diye konuştu.

Konferansa TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Kocaeli İl Müftüsü Mehmet Sönmez ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya'nın yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, dernek ve oda başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 522
Bu Ay : 6502
Toplam : 6502

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom