Öz Halk Gününe Katıldı

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, “Türkiye kendi meseleleriyle uğraşan bir ülke olma konumundan çıkıp, bölgesinde çevresinde neler olup bitiyor, o konuda mutlaka belirleyici noktada olması gerekiyor” dedi.

Öz Halk Gününe Katıldı Malatya Siyaset

AK Parti İl binasında düzenlenen Halk Gününe nöbetçi milletvekili olarak Ömer Faruk Öz katıldı. AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ile partili yöneticilerinde katıldığı toplantı öncesinde basın mensuplarına açıklama da bulunan Milletvekili Öz, “Mevcut 2 hastanenin yıkılması ile özellikle şehrimizin Doğu girişindeki Malatya Devlet Hastanesi’nin devam etmesi konusunda vatandaşlarımızdan, kamuoyundan ve sivil toplum kuruluşlarımızdan bazı talepler gelmişti.

 Şunu belirtmiştik, yine aynı noktadayız. Biz halkımızın sağlığını şimdiye kadar getirmiş olduğumuz standardın gerisine götürme gibi bir niyetimiz olamaz. Daha ileriyi götürme noktasında gayretlerimiz olur.

Daha geriye götürme noktasında bizim hükümetimizin, partimizin böyle bir politikası yoktur. Bu süreçte eğer o bölgede poliklinik hizmetlerine, ilk yardım hizmetlerine bir ihtiyaç olursa ki olacakmış gibi görünüyor. İnşallah Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğimiz o bölge de halkımıza birinci basamak sağlık hizmetleri verme noktasında gerekli yer konusunda ayarlamış olacaklar.

Ama burada şu önemli nokta ile karşı karşıyayız, oda şu; bizim 2 hastanenin yıkılması, tek hastanenin 800 yataklı olması belki hastane hizmetlerinde, yeni binaya geçmemizle bir çok yeni uygulamalara da geçeceğimizden dolayı yeni hastane tam anlamıyla ihtiyaca cevap vermeyebilir. Bunun içinde Beydağı Devlet Hastanesi düşünülüyor, buranın en az Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi ile Kadın doğum ve Çocuk Hastanesi’nin inşaatları tamamlanıp hizmete sunuluncaya kadar bu hastanenin hizmetlerine devam etmesi gerektiği noktasında bir yazı yazıldı.

Şuanda yazı Kamu Hastaneleri Birliği’nde. Sayın Bakanımız ve bakan yardımcısı ile görüşüldü, TOKİ yetkilileri ile de görüşülecek, Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi ile Kadın doğum ve Çocuk Hastanesi bitinceye kadar o hastanenin hizmetlerine devam etmesini sağlamış olacağız” dedi.

Milletvekili Öz, barış süreci ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede ise, Başbakan Erdoğan’ın bu konuda önemli bir risk aldığını ifade ederek, “Ne yazıkki bu sürecin bitirilmesini, sonuçlandırılmasını istemeyen kesimin provokeleri var. Ama akli selim galip gelmiştir.

Burada herkes sağduyulu davranmıştır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu süreçte hepimiz sağduyulu bir şekilde davranabilirsek, sağduyumuzu koruyabilirsek dünya çok farklı bir konjektörden geçiyor, özellikle Ortadoğu’da çok farklı tezgahlar var, bu süreçte Türkiye kendi meseleleriyle uğraşan bir ülke olma konumundan çıkıp, bölgesinde çevresinde neler olup bitiyor, o konuda mutlaka belirleyici noktada olması gerekiyor. Ama onun için önce kendi iç meselelerini çözmesi gerekiyor. İnşallah hiçbir konuda provokelere boyun eğmeden bu millet ile beraber biz bu çözüm sürecini tamamlayacağız. İnşallah milli birlik ve kardeşlik projesini de gerçekleştirmiş olacağız” şeklinde konuştu.

Lisanslı Kayısı Depoculuğu yönetmenliği ile ilgili son durum hakkında bilgi veren Milletvekili Öz, “Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Tarım ve Ekonomi Bakanlıklarından görüş sordu. Bu hafta itibariyle oradan da görüş gelecek. Önümüzdeki hafta içerisinde olmazsa, akabindeki hafta içerisinde İnşallah Başbakanlığa gönderilecek ve Kayısı Lisanslı Depoculuğu’nun yönetmenliği çıkmış olacak. Akabindede Lisanslı Kayısı Depoculuğunun kurulması ile ilgili gerekli çalışmaları buradan hep birlikte hep beraber esnafımızla sivil toplum kuruluşlarımızla, borsamızla, Valiliğimizle, Belediyemiz ile kurma fırsatını bulacağız” dedi.

Milletvekili Öz, daha sonra Halk Gününe katılan vatandaşların sorun, talep ve şikayetlerini dinledi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 416
Bu Ay : 1984
Toplam : 1984

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom