15 Mart Türkiye Gündemi

15 Mart 2013 Türkiye Gündemi

15 Mart Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya Köşkü’nde saat 10.30’da Dünya Ticaret Örgütü Genel Direktörü Pascal Lamy ve beraberindeki heyeti kabul edecek, saat 13.30’da 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla verilecek resepsiyona katılacak.

TBMM gündemi
- CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, TBMM’de saat 11.00’de basın toplantısı düzenleyecek.
- CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztırak, TBMM’de saat 11.30’da basın toplantısı düzenleyecek.

Başbakan Yardımcıları, Bakan ve Bakan Yardımcılarının programları
- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, saat 10.00’da DSAK tarafından Rixos Otel’de düzenlenen “Şehirler Yarışıyor, Sigortalılar Kazanıyor” başlıklı toplantıya katılacak.
- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır’da valilik, belediye ve Dicle Üniversitesi'ni ziyaret edecek, Kervansaray ve Keçi Burcu'nda incelemelerde bulunacak.
- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, saat 10.00’da Başkent Elektrik Dağıtım Bölge Toplantısı’na katılacak.
- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, saat 10.15’te Mısır Planlama ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Ashraf Al-Arabay ve beraberindeki heyeti kabul edecek.
- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, saat 08.30’da Sheraton Otel’de gerçekleştirilecek “Zekai Tahir Burak Yeni Doğun Günleri” başlıklı toplantıya katılacak, saat 18.00’de 14 Mart Tıp Bayramı programına katılacak.
- Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, saat 14.00’te Rekabet Kurumu’nun 16. kuruluş yıldönümü toplantısına ve resepsiyonuna katılacak.
- Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli’de saat 09.30’da SEKA Devlet Hastanesi Kartepe Semt Polikliniği’nin, saat 11.00’de Gebze Halil Çelik İlköğretim Okulu'nun açılış törenine katılacak. Daha sonra İstanbul’a geçecek olan Ergün, 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü kapsamında TSE'nin düzenlediği ödül törenine katılacak.
- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, ASKON Genel Merkezi’nde saat 10.00’da “Pozitif Ayrışma Gösteren Türkiye Ekonomisinde Yeni Ufuklar” konulu kahvaltılı toplantıya, İSO Odakule Meclis Salonu’nda saat 14.00’de Otomotiv Sanayi Derneği 39. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katılacak, Grand Hyatt Otel’de saat 17.00’de Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Arçil Habadze ile görüşecek, saat 18.00’de Hollandalı CEO’larla yemekte bir araya gelecek.
- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Avrupa Birliği Bakanlığı Ortaköy Ofisi’nde saat 15.00’te İslam Ülkeleri Standartlar ve Metroloji Enstitüsü heyetini, saat 16.00’da Haliç Üniversitesi heyetini kabul edecek. Bakan bağış, daha sonra "Başarılı Çalışma" konulu söyleşiye katılacak.
- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sakarya’da valiliği, belediyeyi ve partisinin İl Başkanlığı’nı ziyaret edecek, toplu açılış ve temel atma törenine katılacak. Daha sonra Kocaeli’ye geçecek olan Bakan Eroğlu, İl Koordinasyon Toplantısı'na katılacak.

Siyasi partilerin programları
- AK Parti Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, Hürriyet Mahallesi Ata Sokak Kağıthane’de saat 15.00’te Ata Sokak ve bağlantıları açılış törenine katılacak.
- CHP milletvekilleri, saat 10.30’da Genel Merkez’de cezaevi raporunu açıklamak için bir basın toplantısı düzenleyecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, saat 09.30'da ''Yeni Anayasa'' konulu sempozyumun açılış törenine katılacak.
- Tüketici Hakları Derneği, saat 11.30’da Kızılay AVM önünde basın açıklaması yapacak.
- Ankara Barosu, saat 10.00’da “Tüketici Hakkını Arıyor mu?” konulu anket çalışmasının sonuçlarını kamuoyuna duyuracak. Baro, saat 14.00’te Suriye politikası ve bölgedeki son gelişmelerin ele alınacağı bir panel düzenleyecek.
- Türk Sağlık-Sen üyeleri, saat 17.30’da Sağlık Bakanlığı önünde eylem yapacak.
- Almanya Büyükelçiliği çalışanları, saat 14.00’te KAOS-GL tarafından Halil İbrahim Dinçdağ için yapılacak dayanışma maçına katılacak.
- İnsan Hakları ve Hizmet Derneği (İHH), saat 19.00’da “Yetim Dayanışma Gecesi” düzenleyecek.
- Halkların Demokratik Kongresi, saat 18.30’da Yüksel Caddesi’nde basın açıklaması yapacak.
- MNG Kargo, saat 19.00’da 10. yılını kutlayacağı bir gece düzenleyecek.
- Türkiye Haber Kameramanları Derneği üyeleri, saat 10.30’da gecekondu yıkımında silahla yaralanan kameraman Bilal Oflaz’ı tedavi gördüğü Hacettepe Hastanesi’nde ziyaret edecek, ziyaretin ardından bir basın açıklaması yapılacak.
- Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, Taksim Hill Otel’de saat 10.00’da “Metal İşçisinin Gerçeği” konulu sunum ve ardından taleplere ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.
- Suriye Müslüman Kardeşler Teşkilatı, Hilton Garden Inn Otel’de saat 11.00’de Suriye'deki son durumu değerlendirmek üzere basın toplantısı düzenleyecek.
- BDP İstanbul İl Başkanlığı’nda saat 11.00’de Zeytinburnu Kazlıçeşme alanında yapılması hedeflenen Nevruz kutlama programına ilişkin basın toplantısı düzenlenecek.
- Birlik Haber-Sen, Sirkeci Postanesi önünde saat 11.30’da PTT’nin özelleştirilmesine ilişkin yasa tasarısını protesto için basın açıklaması düzenleyecek.
- HAVA-İŞ, Haber Türk Binası önünde saat 12.00’de işten çıkarılan 305 THY işçisi hakkında yanlı haber yaptıklarını ileri sürdükleri medya kuruluşunu basın açıklamasıyla protesto edecek.
- Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, saat 14.00’te Şişli Kent Kültür Merkezi’nin açılış törenine katılacak.
- Bağcılar Müftülüğü, Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı’nda saat 14.00’te “İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” kapsamında konferans düzenleyecek.
- Ünlü futbolcu Schneıder'ın eşi Yolenthe Cabau, Karaköy Antrepo’da saat 17.30’da, Türkiye'de ilk kez Cengiz Abazoğlu’nun defilesinde podyuma çıkacak.
- Ünlü oyuncu Gamze Özçelik’in milli basketbolcu Gökhan Demirkol tarafından tecavüze uğradığı iddiasıyla ilgili davaya devam edilecek.
- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıkları Genel Müdürlüğü’nün Antalya Limak Atlantis Otel’de düzenlediği “Korunan Alanların Tespit, Tescil, Uygulama ve Değerlendirme Çalışmaları” konulu eğitim, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Osman İyimaya’nın açılış konuşmasıyla saat 09.30’da başlayacak.
- Akdeniz Üniversitesi 5. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi “Transplantasyon”, saat 12.00’de Belek Spıce Hotel’de başlayacak.

EKONOMİ GÜNDEMİ
----------------------------
- TÜİK, saat 10.00'da 2012 yılı Aralık ayı hanehalkı işgücü istatistiklerini açıklayacak.
- Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nca saat 10.30'da Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş., saat 14.00'te Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş., saat 15.00'te Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş., saat 16.30’da İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş'nin özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmeleri yapılacak.
- TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Dünya Ticaret Örgütü Genel Direktörü Pascal Lamy ve TEPAV Ticaret Çalışmaları Merkezi Direktörü Bozkurt Aran, saat 15.00'te ''Dünya Ticaret Örgütü’nden Beklentiler'' konulu toplantıya katılacak.

SPOR GÜNDEMİ
---------------------------
- Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi çeyrek final, yarı final ve final kuraları, saat 12.00’de Nyon’da çekilecek. Galatasaray ve Fenerbahçe’nin rakipleri belli olacak.
- Spor Toto Süper Lig'de 26. hafta maçları şöyle:
20.00 Bursaspor-Trabzonspor
20.00 Eskişehirspor-SB. Elazığspor
- Beşiktaş 26. haftada oynayacağı Kasımpaşa maçının hazırlıklarını sürdürecek.
- Galatasaray, Spor Toto Süper Lig’in 26. haftasında Kayserispor ile deplasmanda yapacağı maçın hazırlıklarını saat 10.30’da basına kapalı yapacağı antrenmanla sürdürecek.
- Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı, THY Euroleague Top 16 F Grubu 11. maçında Barcelona Regal’e konuk olacak. Maç, TSİ 21.45’te başlayacak.
- Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal, Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Nazım Canca Avrupa Ümitler Kupası’nın tanıtım toplantısını saat 10.00’da gerçekleştirecek.
- Spor Toto Süper Lig’de Fenerbahçe maçı için hazırlıklarını sürdüren MedicalPark Antalyaspor’da haftalık değerlendirme toplantısı düzenlenecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 20
Bugün : 50
Bu Ay : 3494
Toplam : 3494

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom