Enerji Verimliliği Konferansı

Uzman Şahin Özmarasalı, “ Beyaz eşya ve elektrikli ev aleti alırken cihazın üzerinde bulunan enerji etiketine dikkat etmeli ve A enerjili beyaz eşya alınmalıdır” dedi.

Enerji Verimliliği Konferansı Malatya Ekonomi

Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Salonu'nda düzenlenen programda konuşan Çevre Çalışma Grubu Temsilcisi Şahin Özmarasalı gruplar arası koordinasyon ve bilgi paylaşımı adına düzenlenen konferanstan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kadınların evlerde elektrik tüketimi üzerinde bilgi veren Özmarasalı, yapılan araştırmalarda elde edilen sonuçlara göre konutlardaki enerji tüketim payının yaklaşık yüzde 15'inin elektrik enerjisi ve yüzde 85'inin ısıtma ve sıcak su sağlama amacıyla kullanıldığını söyledi.

Özmarasalı, “Beyaz eşya ve elektrikli ev aleti alırken cihazın üzerinde bulunan enerji etiketine dikkat etmeli ve mutlaka A, A+ ve A++ beyaz eşyaları tercih etmelisiniz” dedi.

Günlük olarak kullandığımız buzdolabı, ütü, çamaşır makinası, bulaşık makinalarının kullanımında enerji tasarrufu sağlanabilmesi için pratik bilgilere de yer veren Özmarasalı, beyaz eşyalarda her daim ekonomik programları kullanmanın önemli olduğunu, bu sayede su ve elektrik tasarrufunun da yapılabileceğini dile getirdi.

Evlerde, işyerlerinde enerji tasarrufu adına atılacak küçük adımların, vatandaşların ve ülkenin geleceği için büyük ve önemli olduğunun altını çizen Özmarasalı, “Verimli kullandığımız takdirde, enerji geleceğimizdir” dedi.

Enerji tasarrufu üzerine kısa film izleyen kadınlara programın sonunda tasarruflu ampul dağıtıldı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom