18. Yardım Tırı Battalgaziden

Battalgazi İlçe Müftülüğü ve Meşale Derneği’nin öncülüğünde toplanan gıda ve giyimden oluşan yardım TIR’ı dualarla yola çıkarıldı.

18. Yardım Tırı Battalgaziden Malatya İlçe

Battalgazili hayırseverlerin yardımlarından oluşan 1 TIR dolusu yardım malzemesi Battalgazi İlçe Müftüsü Mehmet Emin Eneç’in yaptığı duayla yola çıktı.

Battalgazi İlçesi meydanında kalabalık bir halk kitlesine hitaben konuşan Battalgazi İlçe Müftüsü Mehmet Emin Eneç, zulüm altında olan, sıkıntılarla boğuşan Suriye halkına yardım eden Battalgazililere teşekkür ederek, “kamuoyunun haberdar olduğu gibi; Başbakanlığımız, Diyanet İşleri Başkanlığımız ve sivil toplum kuruluşlarımız Suriye’ye yardım kampanyaları başlattı. Maddi, manevi yardımlarını Suriyeli kardeşlerinden esirgemediler. Bu çerçevede Battalgazi İlçesi din görevlileri olarak bir yardım kampanyası başlattık. Halkımız kampanyaya desteğini esirgemedi. Gün, Muhacir-Ensar dayanışmasını gösterme günüdür. Bugün onlar dardadırlar. Yarın aynı durumun başımıza gelmemesi için, aynı zulümleri yaşamamamız için yaptığımız yardımları kesintisiz devam ettirmemiz gerekiyor. Allah, din şuurumuzu kaybettirmesin, esirgesin. Göndereceğimiz yardımlar kardeşlerimizin cihad ruhuna katkı verir, güç verir inşallah. Yardımlarımız Suriyeli Müslümanların zaferine vesile olur inşallah” ifadelerini kullandı. Eneç, halktan yardımlarını ve dualarını Suriye cihadından esirgememelerini istedi.


‘SURİYE’YE BİR KUMANYA DA SEN BAĞIŞLA’

Meşale Derneği Suriye Yardım Koordinatörü Veysel Ayaz, Suriye halkına iki aydır yardım gönderdiklerini belirterek Battalgazi halkına yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür etti. Ayaz burada yaptığı konuşmada, “halkımızın gönüllerinden koparak yaptıkları bu yardım TIR’ını teslim alıyoruz. Yarın sabah ezanıyla yardım TIR’ını yola çıkaracağız. Halkımızın emanetini yerine sağ salim ulaştırmaya çalışacağız. Yardımları Öncüpınar sınır kapısından geçirerek teslim edeceğiz. Yardımlar öncelikle cephede savaşan mücahitlere, mücahitlerin ailelerine, yakınlarına verilecek. Dul kalmış, yetim kalmış, öksüz kalmış Suriyelilere yardımların ulaştırılacağından emin olabilirsiniz.

Bu TIR Suriye’ye göndereceğimiz 18. yardım TIR’ı olacak. Suriye için yardımlarımız sürecektir” diyerek yeni başlattıkları ‘Suriye’ye Bir Kumanya da Sen Bağışla’ kampanyasına katılım beklediklerini önemle vurguladı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 488
Bu Ay : 3132
Toplam : 3132

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom