'Dindar Gençlik Diriliş Gecesi'ne İlgi

Malatya’da düzenlenen “Dindar Gençlik Diriliş Gecesi” vatandaşların yoğun ilgisini gördü.

'Dindar Gençlik Diriliş Gecesi'ne İlgi Malatya Haber

Malatya Belediye Konferans Salonu’nu dolduran vatandaşların bir kısmı konferansı ayakta takip ederken, bazı vatandaşlarda merdivenlere oturarak, konuşmacıyı izledi.

Anadolu Selçuklu Medeniyeti Derneği tarafından düzenlenen “Dindar Gençlik Diriliş Gecesi” etkinliğine konuşmacı olarak katılan Ömer Döngeloğlu, “Bizim için önder, örnek, rehber, elçi, Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)’nın hayatıdır. Çünkü onu bize Allah övmüştür. Yaratan Allah, kendi yarattığı kulunu Kuran-ı Kerimle övmüştür. Dolayısıyla bu hayata bakmak, o hayatın her adımını ve her nefesini birbirimize dönüp dönüp hatırlatmak zorundayız” dedi.

Dindar gençliğin mühim bir konu olduğuna değinen Döngeloğlu, şunları söyledi: “Şu millet faiz yemeyi bilmezdi. Her gün, her televizyonda, onlarca kere reklam ede ede ağzına haram sürmemiş bu milleti, faizci bir toplum yaptık. Bu millet zina etmeyi sevmezdi, bilmezdi. Bu millete tekerlek reklamında bile benim annemi, bacımı, reklam malzemesi, şehvet aracı olarak kullana kullana Çanakkale’de yan yana şehit düşmüş insanların çocuklarını birbiriyle zina eder hale getirdiler. Bunlar durup dururken olmadı. Bu belki 150-200 yıllık bir oyunun, bir planın parçasıydı.”

Konferansa, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk’un yanı sıra bazı siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, dernek ve oda başkan ve üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 228
Bu Ay : 4026
Toplam : 4026

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom