Nabi Avcı'ya Ziyaret

Doğu Anadolu'daki eğitim ve öğretim ile ilgili konuları görüşmek üzere bölge milletvekilleri Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ziyaret etti.

Nabi Avcı'ya Ziyaret Malatya Haber

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin , Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Muş Milletvekili Faruk Işık, Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal ve 23. Dönem Erzurum Milletvekili Sadettin Aydın ile birlikte Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı'yı makamında ziyaret ederek, istişarede bulundu.

Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, “4+4+4 eğitim sistemine sağlıklı bir geçişin yapılması hepimizi mutlu etmiştir. İlimizde ve bölgemizde teknik ve mesleki okulların sayısının bu süreçte artması ara ve kalifiyeli eleman problemine kalıcı çözüm bulmamızı sağlayacaktır. Malatya ilimiz geçmişten günümüze hep ilim ve kültür merkezi olmuştur.

Geçmişten gelen bu özelliğinden dolayı ilimiz eğitim, sağlık ,sanayi ve Kültür alanında ciddi hamleler yapmıştır. Malatya'nın mevcut bu potansiyelini de göz önünde bulundurarak ilimizde Turgut Özal Bilim ve Teknoloji Üniversitesi adıyla 2. bir üniversite için kanun teklifini TBMM'ye verdik. Üniversite ile ilgili Kanun Teklifimize diğer Bakanlarımızın vermiş olduğu desteği Sayın Milli Eğitim Bakanımızdan da beklemekteyiz. Ayrıca Dershane sektöründe yıllarca öğretmenlik yapan değerli öğretmenlerimizin Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmen olarak atanabilmesi için konulan 40 yaş sınırının kaldırılması Dershaneler ile ilgili alınacak kararların ortaya çıkaracağı olumsuz sorunları da bertaraf edecektir” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ise, bölge milletvekillerinin yapmış olduğu ziyaretten çok memnun olduğunu ifade ederken, özellikle bölge milletvekillerinin kendi illeriyle ilgili sahadan almış oldukları bilgilerin çok önemli olduğunu belirtti. Bakan Avcı, “Ayrıca illerin kalkınmasına üniversite ile sanayici arasında ciddi bir bütünsellik sağlayacak olan Bilim ve Teknoloji Üniversitelerinin ciddi katkı sağladığını biliyoruz. Bu konuda da gereken hassasiyeti göstermeye çalışacağız” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 348
Bu Ay : 1877
Toplam : 1877

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom