İstiklal Marşı Kabulünün 92. Yıldönümü

İstiklal Marşı'nın kabulünün 92.yıldönümü nedeniyle Malatya’da program ve ödül töreni düzenlendi.

İstiklal Marşı Kabulünün 92. Yıldönümü Malatya Kültür-Sanat

Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda düzenlenen programda ilk olarak konuşan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, “Büyük milletlerin tarihinde her zaman büyük, unutulmaz insanlar olmuştur. Bizim yakın tarihimizin en önemli simalarından biri de Mehmet Akif Ersoy’dur. O büyük insan hayat yolculuğunda, son derece başarılı biridir. Tahsil hayatı boyunca hep birinci olmuş, spora ilgi duymuş, İstanbul Boğazını yüzerek geçmiştir. Seyahatleri ihmal etmemiş ve çokça kitap okumuştur” dedi.

İstiklal Marşı Belgeseli gösteriminden sonra Kazım Karabekir İlk Okulu öğretmeni Emin Öner “Bülbül” isimli şiiri okudu.

Malatya Lisesi Tarih Öğretmeni Erkan Erdoğan da, “İstiklal Marşımız ve Mehmet Akif Ersoy” konulu konuşmasında, Ersoy’un, ‘Allah bu millete bir daha İstiklal marşı yazdırmasın” duasını hatırlatarak, o dönemde aşılmaz denilen engellerin milli birlik ve beraberlikle aşıldığını vurguladı.

Konuşmalardan sonra, İstiklal Marşı'nın kabulünün 92.yıldönümü nedeniyle öğrenciler arasında düzenlenen kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Vali Vasip Şahin, Belediye Başkan Vekili Ertan Mumcu, 2. Ordu Komutanlığı Garnizon Komutanı Tümgeneral Burhanettin Aktı verdi.

Törene Başsavcı Muzaffer Sayın, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cemil Çelik, Emniyet Müdürü Mustafa Aygün, askeri ve mülki erkan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 125
Bu Ay : 6209
Toplam : 6209

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom