Alzheimer Hastalarına Senatoryum

Malatyalı tiyatro sanatçısı Kenan Işık, annesi adına cami yaptıramadıklarını ancak, Alzheimer hastaları için küçük bir sanatoryum yapma niyetinde olduğunu söyledi.

Alzheimer Hastalarına Senatoryum Malatya Haber

Malatya Emniyet Müdürlüğü tarafından yayınlanan dergiye konuşan tiyatro sanatçısı Kenan Işık, annesinin, babasının bir tren kazasında vefat etmesinden sonra tüm çocuklarının okuması ve yüksek eğitim görmesi için büyük fedakarlıkta bulunduğunu belirtti. Işık, “Annemin en büyük hayali çocuklarını okutup, vatana-millete hayırlı evlatlar olarak yetiştirmekti. Bize ömür boyu yetecek malımız mülkümüz vardı Malatya’da. Bütün araziler yok pahasına elimizden çıktı. Ama annem amacına ulaştı. Çocuklarını okutup, kendi deyimi ile vatana-millete hayırlı evlatlar yetiştirdi. İki kardeşim profesör şimdi’ dedi.

1960’lı yılların başında Malatya’dan taşındıkları için bu arazilerin tek tek ellerinden çıktığını ve yok pahasına sattıklarını söyleyen Işık, Malatya Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) sınırları içinde halen kendilerine ait olan 400 metrekarelik bir arsa bulunduğunu, bu arsa üzerinde annesi adına küçük bir cami yaptırmak istediklerini ancak bunu gerçekleştiremediklerini ifade etti.

Sanatçı, Polis MYO sınırları içinde mülkiyeti kendilerine ait olan arsa üzerinde yaptırmak istediği camiyi hangi nedenlerle yaptıramadığını açıklamazken, Polis MYO Müdürü’nün cami yerine okula bir kütüphane yaptırıp annesinin adını vermeyi teklif ettiğini ifade etti

Malatya’da son olarak Sıtmapınarı semtindeki evlerini müteahhide verdiklerini ve bunun karşılığında 2 daire aldıklarını, bu daireleri satışa çıkardıklarını açıklayan Işık, buradan elde edilecek para ile annesi adına Alzheimer hastaları için küçük bir sanatoryum yapma niyeti olduğunu belirtti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 788
Bu Ay : 7585
Toplam : 7585

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom