Kıyasıya Mücadelede Dört Birinci

Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi, 8 okulun 8 farklı konu ile yarıştığı münazara yarışmasının sonuçlarına çekişmeli geçti.

Kıyasıya Mücadelede Dört Birinci Malatya Kültür-Sanat

Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi yapmış olduğu kültürel ve eğitici çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek okullar arası münazara yarışması düzenledi. Zor konuların seçildiği yarışmada okul öğrencilerinin performansları büyük bir beğeni ile karşılandı.

Kent Konseyi Toplantı Salonunda düzenlenen yarışmalara jüri üyesi olarak Milli Eğitimi Müdür Yardımcısı Mahmut Berk, Şifre Yayınları Koordinatörü Naci Eroğlu ve Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar yer alırken okul idarecileri ve öğrenciler de katılımcı olarak bulundular.
Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar, münazara yarışmaları ile çocukların konuları derinlemesine araştırıp zengin bir biçimde sunduklarını, buradaki esas amaçlarının çocukları birbiri ile yarıştırmaktan ziyade, münazara kültürünü yaygınlaştırma ve çocukların topluluk önünde fikirlerini disiplinli bir biçimde ifade edebilmelerine katkı sağlamak olduğunu dile getirerek, “Bu çalışmayı hayata geçiren Çocuk Meclisi başta olmak üzere katkıları ile destek olan Milli Eğitim Müdür Yardımcı Sayın Mahmut Berk’e ve Şifre Yayınları Koordinatörü Sayın Naci Eroğlu’na Kent Konseyi olarak teşekkür ediyoruz” dedi.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut Berk, yapılan çalışmanın önemini vurgulayarak, “Çocuklar bu sayede birbirleri ile hoşgörü ortamında düşüncelerini savunabilme yetisi kazanmaktadırlar. Bu çalışmayı başlattıkları için Kent Konseyi Çocuk Meclisi üyelerini ve Konsey Sekretaryasını tebrik ediyorum” dedi.

Şifre Yayınları Koordinatörü Naci Eroğlu ise, Kent Konseyine teşekkür ederek, “Çocukların zihinsel gelişimi için büyük önem arzeden bu çalışma ile birlikte aynı zamanda çocuklar tartışma kültürünü de öğrenmektedirler” dedi.

Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Zeynep Kardelen Özdemir ise okullar ve öğrenciler arasında dostlukların kurulması ve diyalogların pekiştirilmesi adına bu çalışmayı başlattıklarını belirterek, “Çocuk Meclisi olarak bizler bu kentin bugün sakini yarın da sahibiyiz. Malatyalı çocuklara ve Malatyalılara bir nevi de olsa vefa borcumuzu ödemek adına yapmış olduğumuz çalışmalarda bizlere destek olan Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a ve Konsey Sekreteryasına Çocuk Meclisi olarak teşekkür ediyoruz” dedi.

8 okulun 8 farklı konu ile yarıştığı münazara yarışmasının sonuçlarına göre 4 okul birinci olarak seçildi. Yarışma sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler verilirken okul yöneticilerine ise plaket takdim edildi. Puanlama usulü ile yapılan münazara yarışmasının konuları ve sonuçlarına göre;

Başarıya ulaşmak için zekâ önemlidir: Necatibey Ortaokulu ( Birinci)
Başarıya ulaşmak için çalışmak önemlidir: Topsöğüt Hürriyet Ortaokulu¸ ( İkinci)
Bir ülkeyi kalkındıran etken eğitimdir: Yeşiltepe Ahmet Parlak Ortaokulu (Birinci)
Bir ülkeyi kalkındıran etken paradır: Ziya Gökalp İlköğretim Okulu¸( İkinci)
Şehir kültürün de modern yapılar ön planda olmalıdır: Topsöğüt Ortaokulu (Birinci)
Şehir kültüründe tarihi yapılar ön planda olmalıdır: 91.000 Dev Öğrenci Ortaokulu¸( İkinci)
İnsana suç işleten toplumdur: Abdulkadir Eriş İlköğretim Okulu (Birinci)
İnsana suç işleten kendisidir: Sümer Ortaokulu¸( İkinci)

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 270
Bu Ay : 270
Toplam : 270

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom