Yazar Karataş, İmza Günü Gerçekleştirdi

Yakınca Anadolu Lisesi’nde, “Malatya’da Yetişen Değerlerle Öğrencilerimizi Buluşturuyoruz” projesi çerçevesinde, eğitimci-yazar Hasan Hüseyin Karataş ile söyleşi ve imza günü gerçekleştirildi.

Yazar Karataş, İmza Günü Gerçekleştirdi Malatya Eğitim

Yakınca Anadolu Lisesi Müdürü Nuri Yanbay, proje kapsamında ilde yetişen ve alanında başarılı olmuş yazar, şair, akademisyen, gazeteci, sanayici ve iş adamları başta olmak üzere çeşitli mesleklerden kişileri okula davet edeceklerini ve bu kişilerle öğrencilerin tanıştırılıp; eserleri, çalışmaları ve hayat tecrübelerinin öğrencilere aktarılacağını söyledi.

Eğitimci-yazar Hasan Hüseyin Karataş da, katılımcılara sanat ve yazarlık konulu bir konuşma yaptı. Karataş, yazarların kendi kültürlerini dünyaya tanıtma sorumlulukları olduğunu vurgulayarak, bunu yaparken yerel değerlerin dikkate alınması, taklitlerden kaçınılması gereğine işaret etti.
Çok köklü bir kültür birikimimiz olduğunu, bunu iyi aktarmak gerektiğini belirten Karataş, Türkiye’de yazar olmanın sıkıntıları olduğunu, kendisinin de geçmişte yasal sorunlardan dolayı eserlerini Hasan Hüseyin Karatay ismiyle yazdığını açıkladı.

Öğrencilerin duygu ve düşüncelerini yazmalarını tavsiye eden Karataş, yazmaya günlük tutarak dahi başlayabileceklerini kaydetti. Daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtlayan Karataş, programın sonunda kitaplarını imzaladı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 571
Bu Ay : 8630
Toplam : 8630

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom