Üniversitelilerden Anlamlı Yardım

Üniversite öğrencilerinin katkılarıyla toplanan bir TIR dolusu un Suriyeli ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Üniversitelilerden Anlamlı  Yardım Türkiye-Dünya

Malatya Meşale Derneği Suriye Yardım Koordinatörü Veysel Ayaz, öğrencilerin katkılarıyla toplanan yardım TIR’ını bizzat refakat ederek yerine ulaştırdıklarını belirterek yardımları götürdükleri kampta şahit olduklarını aktardı. Ayaz; “ Suriye deki savaş 2.yılını geride bıraktı. Keferbatne bölgesinde mağdur Suriyeli kardeşlerimizin olduğunu öğrendik. Anadolu Platformu olarak yardımların koordineli, düzenli yapılmasını ve sürekliliğini önemsiyoruz. Bu vesileyle ekmeğimizi buradaki kardeşlerimizle paylaşıp onların hayır dualarını almak üzere bir TIR dolusu unu Keferbatne bölgesine göndermek üzere İdlib Atme kasabasında yetkililere teslim ettik.

Suriye topraklarında olup sınırımıza en yakın olan ve en büyük kamplardan biri olan Atme Kampına bizzat giderek yardımları teslim ettik. Bu kampa daha önce Suriye Hava Kuvvetleri tarafından bomba yağdırılmıştı. Yine hatırlarsanız çadırlarında çıkan yangın sebebiyle 5 çocuğun hayatını kaybettiği bu çadır kentte kalan insan sayısı 17 000’i geçmiş durumda.

Çadır kent derken halkın kendi imkânlarıyla zeytin ağaçları arasında kurmuş oldukları derme çatma çadırlar… Elektrik ve su yok. Su getirmek için birkaç km ötede bulunan tanker çevresinde saatlerce kuyruğa giriyorlar. Bu iş ise yerdeki çamura aldırmayan yalın ayaklı ve terlikli çocuklara düşüyor.
Dikkatimizi çeken bir diğer husus çocukların sağlıksız ortam ve yetersiz beslenme gibi nedenlerle hasta oluşları. Yetkililerden aldığımız bilgiye göre sayı her geçen gün artarak devam ediyor.

Zamanlarının büyük bir kısmını dua ederek geçiren insanların en büyük arzusu ise bu zulmün bir an evvel biterek ülkelerine dönüp kendilerine bu zor günlerde yardım eden kardeşlerini kendi evlerinde misafir etmek.

Son olarak bir hususu özellikle belirtmek istiyorum ki Suriyeli kardeşlerimizin hayat şartları normale dönünceye kadar yardımlarımız devam edecektir. Bütün hayırsever kardeşlerimizi gıda- ilaç yardımı konusunda duyarlı olmaya ve ‘Suriye için bir kumanya da sen hazırla!’ kampanyamıza davet ediyoruz” diyerek duyarlı halklı yardım kampanyasına katılmaya çağırdı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 884
Bu Ay : 3368
Toplam : 3368

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom