Basına iftar yemeği

Adalet ve Kalkınma Partisi Malatya teşkilatı basın mensuplarına iftar yemeği verdi.

Basına iftar yemeği Malatya Siyaset

Çobanoğlu Lokantası'nda verilen iftar yemeğine, Malatya milletvekilleri Öznur Çalık, İhsan Koca ve Mehmet Şahin, AK Parti İl Başkanı Mustafa Şahin, Merkez İlçe Başkanı Celal Ekici, Gençlik Kolları Başkanı Adem Ergül, Kadın Kolları Başkanı Emine Akkurt, partinin yönetim kurulu üyeleri ile basın mensupları katıldı.
İl yönetim kurulu üyelerinin tanıtıldığı iftar yemeğinde konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Mustafa Şahin, 3 Ekim 2009 tarihinde Ankara'da partilerinin büyük kongresinin olacağını belirterek, "Bu büyük kongrede yeniden yapılanmayla taze kan ile parti teşkilatımıza yeni gelecek arkadaşlar daha aktif şekilde görev yapacaklardır" dedi.
Demokratik açılım konusuna da temas eden Şahin, "Daha önceden yapılan icraatlarda, muhalefetin eleştirisi olurdu. Bunu kamuoyuyla ve sivil toplum örgütleriyle paylaşmadan, aydınların görüşü alınmadan tepeden inme şekilde değişiklikler yapılıyor diyorlardı. Ancak şimdi ise, ta rahmetli Özal döneminden başlatılan bu demokratik açılımın inşallah daha sağlıklı şekilde sürdüreceğine şahit olacağız" ifadelerini kullandı.
"Buradaki asıl sıkıntı, özellikle altını çift çizgiyle çiziyorum. Dağa çıkanlarla, kanı akanların üzerinde siyaset hesabı yapanların kesinlikle burada hedeflerinin sapacağından endişe duydukları için buna şiddetle karşı çıkmaktadırlar" diyen Şahin, "Başbakanımızın ve hükümetimizin bu çalışmasını destekliyoruz. Hiçbir ananın gözyaşı dökülmeden beklenen sonucu gerçekleştirmiş olacağız. Kürt açılımı diye bir kavramı kabul etmiyoruz. Bu ülkede, Çerkezi, Lazı, Abazası ve Gürcüsü var. Her kesimden insanlar var. 600 yıl nasıl birlikte yaşadıysak, ortak paydada buluşup daha mutlu yarınlara insanlarımızın hayatlarını sürdürmeleri için çalışmalarımız sürüyor" şeklinde konuştu.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 925
Bu Ay : 3409
Toplam : 3409

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom