Memur-Sen Kadınlar Gününü Kutladı

Memur-Sen Malatya Şubesi Kadınlar Komisyonu Başkanı Özgül Coşkun, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, kutladı.

Memur-Sen Kadınlar Gününü Kutladı Malatya Haber

Memur-Sen Malatya Şubesi Kadınlar Komisyonu Başkanı Özgül Coşkun, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, kadınların sorunlarına odaklanma açısından bir fırsat olarak görürken, kadınları ve sorunlarını adeta bir güne hapseden anlayışı da sağlıklı bulmadığımızı ifade ediyoruz. Başta kadın çalışanlar olmak üzere bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, sorunlarının çözümüne vesile olması temennisiyle kutluyoruz” dedi.

Kadını ayrıştıran ve dışlayan anlayışa son verilmesi gerektiğini kaydeden Coşkun, “Toplumların varlığı da, geleceği de kadınlarla mümkündür. Kadınların ihmal edildiği ya da kadınların ihmal ettiği toplumlar, sağlıksız ve niteliksiz olmaya mahkumdur.

Kısacası, hayatın kaliteli olabilmesinin yolu, kadının varlığının etkinliğinden ve Eğitimli oluşundan geçmektedir. Dünyada, toplumsal hayattaki rolü ve üretime katkısı üzerinden değil, tüketim kültürünün ve reklam sektörünün ana unsuru olarak öne çıkarılmaya çalışılan kadının değeri üzerinde yapılan tartışmaların Batı medeniyetlerinde yoğunlaşmasının altında yatan gerçek, Batı’nın kadına bakışındaki sorundur.

Yüz yıllarca kadının insan olup olmadığını tartışan Batı medeniyetinin hastalıklarından ve ön yargılarından toplumumuzun kurtulması gerekmektedir. Ülkemizde eğitimde fırsat eşitliği hakkını kullanma, kamudan hizmet alma ve eşit şartlarda hizmet sunma, toplumsal ve siyasal hayata katılım gibi konularda yapılan tartışmaların nedeni ise batılılaşma adına kendi insanımıza yapılan dayatmalardan kaynaklanmaktadır” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 639
Bu Ay : 7785
Toplam : 7785

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom