Davutoğlu'ndan Tarihi Jest

Davutoğlu, Osmanoğlu ailesinin İngiltere'de yaşayan mensuplarıyla biraraya geldi

Davutoğlu'ndan Tarihi Jest Dünya

Yemen'in Dostları grubu toplantısı için İngiltere'ye giden Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun, başkent Londra'da anlamlı bir randevusu daha vardı. Davutoğlu; Osmanoğlu ailesinin İngiltere'de yaşayan mensupları ile biraraya geldi. Davutoğlu, görüşmede Osmanoğlu ailesine, "Bu buluşma, çok özel ve tarihi bir nitelik taşıyor" diye seslendi.

Londra Büyükelçiliği ikametgahında gerçekleşen buluşmaya, Sultan Abdülmecid'in torunları Osman Selahaddin, Mehmed Ziyaeddin ve Ömer Abdülmecid Osmanoğlu da katıldı.

"BU, BULUŞMA TARİHİ NİTELİKTE"

Davutoğlu, Osmanoğlu ailesinin 20 kadar mensubu ile biraraya geldi. Davutoğlu, Osmanoğlu ailesine, "bu buluşma çok özel ve tarihi bir nitelik taşıyor" diye seslendi.

"Osmanoğlu ailesi uzun yıllar yurtdışında yaşamakla birlikte kimliğini ve Türkiye'ye bağlılığını kaybetmemiştir" diyen Davutoğlu, bu buluşmanın çok daha önce yapılmasını arzu ettiğini belirtti.

ŞEB-İ ARUZ TÖRENLERİNE DAVET

"Büyükelçiliklerimiz her Türk vatandaşı için olduğu gibi Osmanoğlu ailesinin de evidir" diye konuşan Davutoğlu, Osmanoğlu ailesi mensuplarını Aralık ayında Konya'da düzenlenecek Şeb-İ Aruz törenlerine davet etti.

SELAHADDİN OSMANOĞLU: "BU JESTİNİZ BİZİ ÇOK DUYGULANDIRDI"

Duygusal anlar yaşanan gecede, Osman Selahaddin Osmanoğlu, Davutoğlu'na teşekkür etti.

Osmanoğlu, "Bu jestiniz bizi çok duygulandırdı, aile fertlerimiz ilk kez bu kadar kalabalık biraraya gelebildi ve buna vesile olduğunuz için size minnetarız" ifadelerini kullandı.

"Biz de sizinle Türkiye'de görüşmeyi arzu ederiz" diyen Osmanoğlu, Konya'nın yanısıra Osmanoğlu ailesi için özel bir yeri olan İstanbul veya Bursa'da da buluşabileceklerini belirtti.

Davutoğlu ve Osmanoğlu ailesi mensupları, Sultan Abdülmecid'in Büyükelçilik ikametgahında bulunan tablosunun önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 104
Bu Ay : 15152
Toplam : 15152

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom