Sanayi Sitesi Yeni Başkan Seçildi

Malatya’nın Doğanşehir Sanayi Sitesi olağanüstü toplantısı yapılarak başkanlığa Mehmet Ormancı getirildi.

Sanayi Sitesi Yeni Başkan Seçildi Malatya Haber

Öğretmen Evinde yapılan olağanüstü toplantıda konuşan Doğanşehir Kaymakamı Mehmet Soğukpınar, “Yıllardır yapılan çalışmaların sonuç vermesi için elimiz taşın altına koymamız lazım . Milletvekilimiz Öznur Çalık hanımefendi bizleri ziyarette bulundular. Bu konuyu takip etmemiz söylediler. Bakanlık yetkilileri ile görüştüler. Burada büyük bir nimettir ki esnaf Kefalet Kredi Kooperatifleri bölge başkanımız Sayın İsmet Bayram, Esnaf Odası Başkanımız Rıfat Topal buradalar ve sizler için bir şeyler yapma çabasındalar. Şimdi birlikte bu konuyu çözelim, ne gerekiyorsa yapalım, kredi gerekiyorsa kredi, başka yolu varsa o yolu deneyelim, ancak bu meseleyi gündemimizden çıkaralım.”

Doğanşehir Sanayi Sitesi yeni Başkanı Mehmet Ormancı da konuşmasında, “Sanayi sitemiz 25 yıllık mazisiyle zamanın rekorunu kırmış durumda. Şimdi yapmamız gereken yüklenici firmanın bizlerden alacağı olan 71 bin TL’yi temin ederek ödemek ve en kısa zamanda başlamaktır. Ben Ankara’ya gittim. Malatya milletvekilimiz Öznur çok yardımcı oldular, yapılması gereken ve birkaç güne sığabilecek olan işlerimizi önderlik yaparak en kısa zamanda yaptılar. Devletin ödemesi gereken para konusunda sıkıntı yok sıkıntı bizlerin ödemek zorunda oldukları 71 bin TL’dir, onu ödersek yarın inşaat başlanacaktır” dedi.

Daha sonra söz alan Esnaf Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Bölge Başkanı İsmet Bayram yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”Aslında benim yaptığım araştırma neticesinde, bu müteahhit tam güçlü bir müteahhit değil. Türkiye’nin hiçbir yerinde sanayi sitesi böyle 71 bin lira için inşaat durdurulmaz. Bu cenazemizi musalla taşında kaldırmamız lazım. Hep birlikte inanırsanız bu iş olur bizler gücümüzü kullanarak bu işi yaparız. Sizler hafif bir omuz verin bu iş olur. Mehmet başkanımız bu işi yapar ben inanıyorum.” 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 661
Bu Ay : 1284
Toplam : 1284

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom