Malatyalı Hokeyciler İddialı

Malatyalı Hokey sporcuları, Türkiye Şampiyonası’na iddialı hazırlandı.

Malatyalı Hokeyciler İddialı Malatya Spor

Türkiye Hokey Federasyonu faaliyet programında yer alan 12 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası 15-17 Mart tarihleri arasında Kırıkkale'de yapılacak.

Hokey İl Temsilcisi Ali Karaca yaptığı açıklamada, "İlimizde hokey adına güzel gelişmeler ve çalışmalarımız devam etmektedir. Bu çalışmaların başında kulüp sayımızı artırmak adına çalışmalar yapıyorduk. Bununla ilgili olarak 2013 yılında beş kulübümüz daha Hokey çalışmalarına başladılar. Kaysıkent Spor Kulübü, Yeşilyurt Hokey Kulübü, Malatya Su Sporları Kulübü, Ertaş Spor kulübü hokey branşında faaliyetlerine başladılar amacımız kulüp sayımızı daha artırmak ve hokey branşını ilimizde daha yaygın ve bilinir bir branş haline getirmektir"dedi.

Malatya'nın hokey branşında Anadolu Ateşi Spor Kulübünün başarılarından dolayı Türkiye'de zirvede yer aldığını söyleyen Karaca, "Ama bunu halkımız büyük çoğunluğu bilmiyor. Bizlerin de amacı kulüpleşerek daha çok gencimize ulaşarak bu sporu yaygınlşamasını ve ilimizin başarılarının bilinmesini sağlamaktır. Şimdiye kadar bu çalışmalarımıza sadece Gençlik Hizmetleri spor il müdürlüğümüzün bizlere destekleri ile yapabiliyorduk ama şimdi ise Malatya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün desteğini de alarak daha kapsamlı çalışmalar başlattık” ifadelerini kullandı.

Karaca, "Şimdi birçok küçük sporcumuz Halkeğitim Merkezi Müdürlüğümüzün açmış olduğu hokey kursları ile çalışmalarına devam etmekteler ve bu ay içerisinde yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına hazırlanıyorlar bu turnuvadan başarılı döneceklerine ve kendilerini destekleyenleri mahcup etmeyeceklerine inanıyorum.Kendilerine başarı dileklerimi iletmek istiyorum” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 723
Bu Ay : 8782
Toplam : 8782

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom