Yoncalı Barajı İhalesi

Malatya'da Yoncalı Barajı'nın Haziran veya Temmuz ayında ihale edileceği bildirildi.

Yoncalı Barajı İhalesi Malatya Haber

CHP Malatya Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu üyesi Veli Ağbaba'nın TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada “Sayın Bakana bir şey sormak istiyorum: Bu bizim malum kangren olmuş bir Yoncalı Barajı'mız var, Sayın Bakan çok iyi biliyor. 1996'dan beri her beş yılda bir ihalesi yenileniyor. En son geçtiğimiz yıl ihalesi iptal edildi. Sayın Bakan, geçen yıl da söz verdi bu Yoncalı Barajı'nın ihalesinin yapılacağına dair. Geçtiğimiz gün de Mevlüt Aslanoğlu sordu, tekrar söz verdiniz. "Yoncalı Barajı" deyince akla devlet geliyor, "devlet" deyince de Arguvanlıların aklına sözünde durmamak geliyor. Arguvanlılar, bu barajın ne zaman ihalesinin yapılacağını merak ediyorlar. Bu konuda sizden bir cevap bekliyoruz” dedi.

Ağbaba'nın ardından söz alan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ise “Malatya'daki Yoncalı Barajı'yla alakalı bilgi vereyim. Yoncalı Barajı daha önceki dönemde ihale edilmiş ama projesi son derece yanlış olduğu için müteahhidi bunu başaramamış, iflas etmiş ve neticede, biz bu barajı bitirmek maksadı ile yeniden ele aldık. Hatta sulama alanını, açık sistemdi, iptidai sulama sistemiydi, kapalı sistem olarak yeniden revize ettik, projeler hazırlanıyor. Muhtemelen Haziran-Temmuz ayında Yoncalı Barajı'nın ihalesi yapılacak. Allah nasip ederse Yoncalı Barajı'nı, Malatya'da diğer barajları, Kapıkaya Barajı'nı, Turgut Özal Barajı veya Boztepe Barajı'nı da bitirdiğimiz gibi, bu barajı da bitireceğiz” dedi.

Bakan Eroğlu, Ağbaba'nın “Kapıkaya Barajı'nı yaptınız da kanal yapmayı unutmuşsunuz, sulama kanalını unutmuşsunuz.” şeklindeki eleştirisini ise “Kanallar da biter merak etmeyin” şeklinde cevaplandırdı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 233
Bu Ay : 3790
Toplam : 3790

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom