AKP İddiaları Yerinde Araştırdı

AK Parti Malatya İl Başkan Yardımcısı Mahmut Özer, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın T.B.M.M de Hekimhan ilçesi Kavacık Köyü ile ilgili ikonuşmasının gerçekleri yansıtmadığını söyledi.

AKP İddiaları Yerinde Araştırdı Malatya İlçe

 Özer, AK Parti il binasında düzenlediği basın açıklamsında, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın T.B.M.M de yaptığı konuşmasında, Malatya ili Hekimhan ilçesi Kavacık Köyü ile ilgili olarak köylülerin evlerinin yıkıldığı, yoksulluktan dolayı tamir edemedikleri, köyün yolu ve içme suyunun olmadığı, 3 saat yürüyerek anayola ulaşabildikleri, yeşil kartlarının iptal edildiği yönündeki açıklamasına cevap verdi.

Özer, “Milletvekilimiz Veli Ağbaba’nın yaptığı basın açıklamasındaki iddiaların hiçbiri gerçeği yansıtmamaktadır. Sayın Milletvekilimizin görmeden, tespit yapmadan gerçek olmayan ifadelerde bulunmuştur. Hiç yolu yoktur denilen köyün bağlı olduğu ilçe olan Hekimhan'a ve Arguvan'a bütün arabaların gidebileceği standartlarda stabilize kaplamalı yolu mevcuttur. Sayın milletvekilimiz kendini 1970'li yıllardaki köy durumları ile zannettiğinden böyle bir açıklamayı yaptığını zannediyoruz.

Hekimhan'da değil Malatya'nın tamamı 496 köyde bin 56 mezrada tamamında yol vardır.40 hane denilen yerde şuanda 8 hanede 25 kişi oturmakta, köyde yıkılmış denilen yerler hayvan barınağı olarak kullanılan yerlerdir. Köyde kaydı bulunan 54 kişiden 42 si yeşil kartlı olup, ihtiyaçlı ve yoksul olanların kartın iptali söz konusu değildir. Ev yıkıldı denerek Bimer'e şikayet dilekçesi veren Hamit Yener isimli vatandaşımızın iki emekli maaşı bulunmaktadır. Köyün yaklaşık bin metre dışında dolgu üzerinde bahçesine yazlık ev yapmış olup dolgu olduğu için zemin kayganlığı nedeniyle kendi evinde hasar oluşmuş, maddi durumu ihtiyaçlı olmadığı halde devlet kanalı ile evin yapılmasının talebi ile sık sık şikayette bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

AK Parti Hekimhan meclis üyesi Nebi Yiğit ise, “ C.H.P teşkilatı da hiçbir araştırma soruşturma yapmadan milletvekiline yanlış bilgi vermişlerdir. AK Parti köylere hizmeti eşit olarak götürmektedir. Herhangi bir oy hesabı yapılmamaktadır. Hiç oy alınmayan yerlere bile nüfus kriterine göre en iyi hizmetler verilmektedir. Milletvekilimiz Veli Ağbaba'nın açıklamalarından önce, Hamit Yener’in Bimere şikayeti üzerine AK Parti il başkanımızın talimatı ile İlçe Koordinatörü, İl Genel Meclis üyesi, Hekimhan İlçe Başkanımızla birlikte yerinde ziyaret yapılmıştır. Köylüler hizmetlerden dolayı memnuniyetini ifade etmişlerdir. Bu hususu Malatya kamuoyuna saygıyla arz ederiz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 178
Bu Ay : 6262
Toplam : 6262

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom