Kadın Gözüyle Sanat, Sergisi

Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla MABESEM bayan kursiyerlerinin eserlerinden oluşan 'Kadın Gözüyle Sanat' adlı serginin açılışı yapıldı.

Kadın Gözüyle Sanat, Sergisi Malatya Kültür-Sanat

Belediye hizmet binasındaki serginin açılış törenine, Vali Vasip Şahin, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, daire müdürleri ile kursiyer ve vatandaşlar katıldı.

Vali Vasip Şahin serginin açılışında yaptığı konuşmada, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ederek, “Kadına, insana şiddetin olmadığı, şiddetin sona erdiği; şiddetin, insana, varlığa, şefkate dönüştüğü bir dünyayı herkes için diliyorum. Bugün burada güzel bir sergi açılışı için toplandık. Bu güne özel hazırlanmış güzel bir sergi. Hanımlarımız yine üretkenliklerini, estetik yönlerini burada yansıtmışlar. Herkesin emeğine eline sağlık diyorum. Bizler de Belediyemizin bu faaliyetlerini memnuniyetle ve takdirle izliyoruz. Her şey insanımızı daha iyi yetiştirmek, çocuklarımızı daha iyi bir hayatta yaşatmak için. Biz el ele kol kola bu hizmet yarışını devam ettiriyoruz” dedi.

Serginin açış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, “Hanımların üretmiş olduğu el emeği göz nuru eserlerini burada göreceğiz. Son yıllarda kadına yönelik şiddet olaylarını kamuoyunda sıkça görüyoruz. Ama çok ciddi mesafeler alındı.

Toplumumuzda kadının yerinin çok daha farklı bir yerde olduğunu biliyoruz. Çünkü kadın aslında bir anne, bir eş, kadın bir öğretmen yani sosyal hayatın her yerinde ve ailenin bel kemiği. Türkiye'deki aile yapısına bizim inancımıza ve değerlerimize baktığımız zaman, kadın erkek eşitliği şöyle dursun kadının ayrı bir yeri ayrı bir saygınlığı var. Peygamberimiz de 'Cennet Annelerin ayakları altındadır' diye buyurarak kadına vermiş olduğu değeri göstermektedir. Bu söz bize rehberdir ve kadına nasıl değer vermemiz gerektiğini belirten çok önemli bir sözdür” dedi.

Başkan Çakır, “Yerel Yönetim olarak birçok sosyal tesis geliştirdik. Mahallelerimizde, ana merkezimizde özellikle sanat merkezimizden başlayarak Aile Danışma Merkezi ile birlikte yine semtlerimizde oluşturduğumuz çok amaçlı sosyal tesislerimizde 1600'ün üzerinde hemşerimize çeşitli branş ve dallarda eğitim ve rehberlik hizmeti verilmektedir. Bu eğitim çalışmalarımız gün geçtikçe artacaktır” şeklinde konuştu.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından, programa katılanlar hep birlikte açılan stantları gezdiler. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 252
Bu Ay : 4681
Toplam : 4681

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom