Derme Çayını Kurtama Çalışması

Derme Çayının kurtarılmAsı çalışmalarını sürdüren Gündüzbey Belediye Başkanı Hüseyin Selçuk D.S.İ Elazığ Bölge Müdürü Ömer Faruk Yiğitsoy’u makamında ziyaret etti

Derme Çayını Kurtama Çalışması Malatya İlçe

Derme Çayı’nda çalışmaların son aşamaya gelmesi sebebiyle Elazığ D.S.İ Bölge Müdürü Ömer Faruk Yiğitsoy'u makamında ziyaret eden Başkan Selçuk, “Çalışmalarda bizlere desteklerini esirgemeyen Başta D.S.İ Bölge Müdürümüze, Şube Müdürümüz Mehmet Albostana ve şahsında tüm D.S.İ çalışanlarına teşekkür ediyorum“ dedi.

“Derme Çayı projemizin duvar yapım işi bu günlerde bitmek üzere. İnşallah bu proje gelecek nesillerin yaşayabileceği temiz ve sağlıklı bir çevre ve doğanın korunduğu bir bölge olacak” diyen Selçuk, Derme Çayı Projesi kapsamında Gündüzbey, Yeşilyurt ve Beyler Deresi’ne kadar olan bütün yerleşim yerlerinin kanalizasyon sorununu da geçtiğimiz günlerde Malatya’ya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a ilettiklerini ve çözüm noktasında gerekli çalışmalara başlanıldığını söyledi.

Başkan Selçuk, “Umuyorum ki Büyükşehir yolunda Malatyamızın özellikle Yeşilyurt'un artık merkez ilçe olarak en büyük sorunlarından olan kanalizasyon problemini de ortadan kaldırmış olacağız “dedi.

D.S.İ Bölge Müdürü Ömer Faruk Yiğitsoy ise, “Derme Çayı tamamlandığında bölge açısından çok önemli bir proje hayata geçmiş olacak. Belediye başkanımızın gayretleri ile bu noktaya kadar gelindi. Projeye kanalizasyon hattının da eklenmesi ile Malatya Beyler Deresi’ne kadar olan bütün bölge kurtulacaktır” ifadelerini kullandı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 794
Bu Ay : 5988
Toplam : 5988

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom