Büyük Avantajlar Getirilecek

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Büyükşehir statüsünün Malatya'ya büyük avantajlar getireceğini belirtti.

Büyük Avantajlar Getirilecek Malatya Siyaset

Büyükşehir sürecinde ilçe ve belde gezilerini sürdüren Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberinde Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Atay, Alican Bozkurt ve bazı daire müdürleriyle birlikte Hatunsuyu, Hasırcılar ve Hanımınçiftliği beldelerini ziyaret etti.

İlk olarak Hatunsuyu Beldesine giden Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, belde yöneticileriyle kahvaltılı bir toplantı yaptı. Toplantıya, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Eyüp Sağlam, Hakan Kahtalı ile AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Mehmet İlbak ve ilçe teşkilat yöneticileri de katıldı. Başkan Çakır, Büyükşehir statüsünün büyük avantajlar getireceğini vurgulayarak, “Hem kaynak anlamda daha güçlü bir belediye olacak, hem de teknik anlamda belediyenin güçlendirilmiş iş makinesi filosuyla hizmetler daha etkin ve hızlı sunulacak” açıklamasında bulundu.

Malatya Belediyesi’nin teknik olarak ciddi bir birikiminin oluştuğunu belirten Başkan Çakır, “Bu birikimi hizmet olarak sahaya nasıl yayacağımızın şimdiden planlama çalışmalarını yapıyoruz” dedi.
Yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Hatunsuyu Belediye Başkanı İbrahim Karadeniz’e teşekkür eden Başkan Çakır, “Bundan sonraki süreçte de hizmet daha çok nasıl gelir, buraların sorunları daha hızlı nasıl çözülür, bunu da inşallah birlikte götüreceğiz” şeklinde konuştu.

Hasırcılar Belediye Başkanı Mehmet Tav’ın karşıladığı heyet, belediye hizmet binasında kısa bir değerlendirme toplantısı yaptı.

Başkan Çakır ve beraberindeki heyet daha sonra Hanımınçiftliği Belediyesi’ne geçerek Başkan Aldulvahap Şerefhanlı’yı ziyaret etti. Muhtar ve vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği ziyarette konuşan Şerefhanlı, “Büyükşehir Belediye Başkanımızı beldemizde görmekten son derece mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.

Görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, Büyükşehir süreciyle birlikte neler yapılması gerektiği konusunda istişarelerde bulunuldu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 265
Bu Ay : 4063
Toplam : 4063

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom