Geleceğin Basketbolcuları Yetişiyor

12 Dev Adam Malatya Basketbol Okulu, kış dönemi çalışmalarını yoğun tempoda sürdürüyor.

Geleceğin Basketbolcuları Yetişiyor Malatya Spor

12 Dev Adam Malatya Basketbol Okulu Antrenörü Bayram Acar, okulun 10 yıldır faaliyet gösterdiğini belirterek, “Geleceğin basketbolcularının yetiştirildiği 12 Dev Adam Malatya Basketbol Okulu’na yoğun bir ilgi gösteren sporcular, gruplar halinde çalışmalarına devam ediyor. Atatürk Kız Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında sporculara, pratik ve uygulamalı eğitimler veriliyor.Yaz ve kış dönemi olmak üzere 2 dönemde yıl boyunca eğitim faaliyetlerini sürdüren Malatya 12 DABO, geleceğin basketbolcularını yetiştirmenin yanı sıra kültürel ve sosyal projelere de imza atıyor” dedi.

Acar, çalışmalar kapsamında gerek profesyonel takımların altyapılarına gerekse de yerel liglerdeki kulüplere sporcu kazandırdıklarını söyledi. Değişik yaş gruplarında çok sayıda sporcuya basketbol eğitimi verdiklerini ifade eden Acar, sporcuların en iyi şekilde basketbol eğitimi almalarını amaçladıklarını ve bu çerçevede yoğun tempoda çalıştıklarını belirtti.

Acar, basketbol eğitimlerinin yanında okula katılan sporcuların sosyal ve kültürel yönden de gelişmelerine katkıda bulunduklarına değinerek, “12 Dev Adam Malatya Basketbol Okulu olarak basketbol eğitimlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklere de önem veriyoruz. Sporcularımızın, kendileri gibi basketbol eğitimi alan sporculara bir araya gelip, kaynaşmaları adına il dışında düzenlenen faaliyetlere de katılıyoruz. Sporcularımızla birlikte doğa ve tarih gezisi yaparak, ufuklarının genişlemesine de yardımcı oluyoruz” dedi.

Acar, 12 Dev Adam Malatya Basketbol Okulu’na kayıtların devam ettiğini de sözlerine ekledi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 233
Bu Ay : 4662
Toplam : 4662

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom