İslam'ı Tahrif Girişimi

Münster Üniversite`sinde İslam Dersi öğretmenlerinin yetişmesinden sorumlu Prof. Muhanad Hurşide`nin 'Allah inancı olmasa da kişi cennete girebilir' sözleri İslam`ı tahrif girişimi olarak değerlendirildi.

İslam'ı Tahrif Girişimi Dünya

Sonbaharda yayınlanan bir kitabında Muhanad Hurşide; "İslam`da iyilik esastır. İyilik yapan kişinin Allah inancı olmasa da o kişi cennete girebilir" ifadelerine yer verdiğinin basına yansıması üzerine İslami Kurumlar`ın yetkili isimlerinden tepkiler gelmeye başladı.

DİTİB adına Zekeriya Altuğ ve Milli Görüş adına Ramazan Uçar`ın tepki gösterdiği Hurşide, "Beni korkutan Tanrı`yı sevemem" ifadeleri ile karşılık vererek, İslam Toplumu`na öncülük edenleri basit davranmakla suçladı.

Öte yandan İslam Dersi öğretmenlerini yetiştirmek için Münster Üniversitesi`nde açılan Fakültede kilit role sahip Muhanad Hurşide`nin İslam`ın temel prensiplerine ters gelen bu duruş ve tutumunun, bu fakültede eğitim alacakları da sorgulatacağa benziyor.

Hatırlanacağı üzere yine Münster Üniversitesi`nde yetiştirilecek İslam Dersi öğretmenlerinden sorumlu Prof. Muhammed Sven Kalisch`de bir skandala imza atarak "Hz. Peygamber (sav)`in gerçekte yaşamadığını" iddia etmiş ve gelen tepkiler üzerine yerinden olmuştu.

Yaşanan bu tür hadiselerin özellikle İslam Dersi öğretmenlerinin yetiştirileceği bir fakültede meydana gelmesi, burdan mezun olacak öğretmenlerin akide ve inançları hakkında şimdiden kuşku uyandırmış durumda.

Timeturk 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 755
Bu Ay : 3239
Toplam : 3239

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom