Kadınlara 'Kanser' Konferansı

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından, Beydağı Mahallesi'ndeki kadınlara yönelik “Kanser-Erken Teşhis ve Tedavi” konulu bir konferans düzenlendi.

Kadınlara 'Kanser' Konferansı Malatya Eğitim

Mahalle sakinlerinin, kendi imkanlarıyla oluşturmuş oldukları kurs merkezinde verilen konferansa; Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, Malatya Devlet Hastanesi Kanser Erken Teşhis Merkezi'nden (KETEM) görevli Dr. Serpil Kaya Karadağ ve Beydağı Mahallesi sakinleri katıldı.

Kadın Meclisi Başkanı Dirikolu, kadın meclisi olarak yapmış oldukları çalışmalardan bahsederek, “Amacımız kadınların her alanda bilinçlenmesidir” dedi.

Dr. Serpil Kaya Karadağ ise, kanser hakkında genel bir bilgi vererek, bu hastalıktan korunma yolları ve tedavi yöntemleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Kanser hastalığında normal bir hücrenin çeşitli sebeplerle birdenbire değişerek, diğer hücrelerden farklı bir şekilde hızla büyümeye ve bulunduğu yerin yapısını bozduğunu söyleyen Karadağ, tedavi için bu sürecin erken teşhisinin çok önemli olduğunu vurguladı.

Her on kadından birinde meme kanseri görüldüğünü belirten Karadağ, ayda bir kadınların evde kendi kendilerine meme muayenesi yapabileceklerini kaydetti. Kadınların vücutlarını iyi tanımalarının gerektiğine dikkat çeken Karadağ, “Ayda bir kez kadınların düzenli bir şekilde yapacakları muayene, hayat kurtaracaktır” diye konuştu.

Program sonunda Dr. Karadağ'a, konuyla ilgili sorular yöneltildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 546
Bu Ay : 7692
Toplam : 7692

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom